Відповідний Порядок затверджено постановою Кабміну від 18 квітня 2018 року № 282, яка набула чинності 21 квітня 2018 року.
Так, врегульовано питання життєзабезпечення:
- осіб з інвалідністю (з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, з інтелектуальними і психічними порушеннями і т.д.);
- інших маломобільних груп населення, зокрема, багатодітних, прийомних сімей; сімей, в яких діти перебувають під опікою чи піклуванням, в складі яких є особи, які не можуть самостійно рухатися.
Таких осіб, які з тих чи інших причин залишилися проживати в зоні надзвичайної ситуації або можливого ураження, забезпечать необхідною медичною, соціальною та гуманітарною допомогою, предметами першої необхідності, продуктами харчування, водою та іншим.
Глава місцевої держадміністрації, керівник виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради приймає рішення про організацію та здійснення супроводу таких осіб і затверджує відповідний план.
Для безпосередньої реалізації зазначених дій утворюються спеціальні групи виявлення і супроводу таких осіб. Залежно від розміру адміністративно-територіальної одиниці утворюється одна або кілька груп.
Члени групи виявляють і супроводжують таких осіб в порядку черговості категорій, але не рідше двох разів на тиждень згідно з планом.
Члени групи відвідують місця їх постійного проживання (перебування) та оцінюють потреби їх життєзабезпечення, визначають вид допомоги, якої вони потребують.
За результатами відвідування керівник групи складає акт (про яку надає чи необхідної) допомоги за формою, затвердженою Мінсоцполітики, і подає його місцевої держадміністрації, виконавчому органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради.
Такий орган в одноденний термін приймає рішення про надання відповідної допомоги і в разі потреби організовує вивезення та розміщення в безпечному районі з урахуванням вимог Порядку проведення евакуації в разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.