26 квітня світ згадує жертв та героїв найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності — аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня по всій країні проходять пам’ятні заходи за участю ліквідаторів, рятувальників, ветеранів, а також представників виконавчої влади та місцевого самоврядування.
До 32-ї річниці аварії на ЧАЕС у Києві відбулося відкриття пам’ятних знаків колишньому начальнику Головного управління Державної пожежної охорони МВС України Пилипу Десятникову та Герою Радянського Союзу, учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пожежному-рятувальнику Леоніду Телятникову.
Так, пам’ятну дошку Пилипу Десятникову, на фасаді будівлі Департаменту із запобігання надзвичайним ситуацій ДСНС України, урочисто відкрили Перший заступник Голови ДСНС Олег Мельчуцький та колишній Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Василь Дурдинець. У свої виступах вони відзначили життєвий приклад самовідданості та порядності Пилипа Десятникова, а також згадували його як справжнього професіонала та Людини, яка дбала про інтереси пожежної охорони. Участь у заході взяли і рідні героя.
Крім того, традиційно, вночі 26 квітня, рівно о 1 годині 23 хвилини 50 секунд, саме тоді, коли у 1986 році на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, співробітники й вихованці Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля ДСНС України долучилися до загальнонаціональної акції вшанування пам’яті Героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС хвилиною мовчання.
Водночас, біля будівлі Управління ДСНС у Житомирській області біля пам’ятного знаку «Пожежним, які врятували світ» цієї ночі відбувся вечір-реквієм «Запалимо поминальну свічку».
Загалом, заходи за участю рятувальників ДСНС, зокрема покладання квітів, мітинги – реквієми та молебні, з нагоди чергової річниці чорнобильської трагедії відбулися цього дня у всіх підрозділах Служби.
Джерело: Офіційний сайт Державної служби України з надзвичайних ситуацій