Щоліта мабуть кожна людина стикається з такою проблемою, як набрякання нижніх кінцівок. Особливо цей неприємний симптом відчувається в другій половині дня, а до вечора це навіть видно неозброєним оком.
ПРИЧИНИ НАБРЯКАННЯ
Лікарі пов’язують літні набряки ніг з особливостями клімату. Задушлива, жарка погода порушує кровообіг, кров застоюється у венах і втрачає здатність вільно циркулювати.
Основними причинами набряків ніг влітку називають:
– інтенсивні фізичні навантаження, тривале перебування на ногах або в сидячому положенні;
– звичка сидіти нога на ногу;
– незручний тісний одяг та взуття, високі підбори;
– сувора дієта, голодування;
– порушення обміну речовин;
– зайва вага.
ПРОФІЛАКТИЧНІ ПРОЦЕДУРИ
При набряках ніг влітку в спеку можна провести ряд профілактичних процедур, які знімуть тяжкість і полегшать стан.
1. Щовечора робіть для ніг ванночки з морською сіллю (можна з звичайної кухонної). Розчиніть в теплій воді 1-2 ст. ложки солі і потримайте ноги так хоча б 5-10 хвилин. Сольові ванночки можна чергувати з трав’яними.
2. Змішайте листя м’яти перцевої (4 ст. ложки) і з такою ж кількістю квіток ромашки (або бузини, або листям шавлії). Збір залити 2 л крутого окропу, настояти, процідити і додати у ванну.
3. Допоможе розслабити м’язи ніг і всього тіла, зняти втому така ароматична суміш: 1 ч.л. ягід ялівцю, 2 ст. л м’яти, материнки і квіток лаванди. Трав’яний збір не обов’язково настоювати, його можна засипати в мішечок і в такому вигляді опустити в ванну. Після ванни цей же мішечок можна використовувати як компрес, щоб підсилити ефект.
4. Корисно чергувати теплі ванни з холодним душем: масажуйте ноги сильним струменем знизу вгору.
ОБИРАЙТЕ ЗРУЧНЕ ВЗУТТЯ
Зазвичай, нам важливо, наскільки привабливо і модно взуття виглядає, але до його вибору треба підходити з усією серйозністю: від того, що ви носите на ногах, залежить ваше здоров’я.
Два головних правила вибору взуття дуже прості: 1. Не економте на взутті. 2. Відмовтеся від красивих, але незручних туфель.
Не варто купувати нове взуття вранці: до вечора ноги,як правило, злегка набрякають, і придбані з ранку туфлі можуть здатися тісними. Переконайтеся, що взуття ідеально підходить за розміром – щільно облягає ногу, але не здавлює її. Тісне взуття може викликати порушення кровообігу, вростання нігтів або викривлення пальців. Однак не слід носити і дуже вільне взуття, в якому нога «бовтається». Через таке взуття теж можуть з’явитися мозолі, а м’язи ніг постійно перебувають у напрузі.
Вибирайте взуття на досить м’якій, гнучкій підошві. Зігніть туфлі в руках. У якісного взуття підошва легко гнеться, а верх черевика не деформується занадто сильно. На дуже тонкій підошві зручно ходити тільки по рівній підлозі, прогулянки в такому взутті по асфальту навряд чи можна назвати приємними – нога відчуватиме кожен камінчик.
На кожен день найкраще віддати перевагу взуттю на невеликому широкому каблуці. Не рекомендується каблук вище 2-4 сантиметрів.
Найкраще, щоб кожна пара повсякденного взуття мала супінатори (вбудовані або наклеєні), тобто устілку або Напівустілки. Устілка повністю відповідає формі підошви, а напівустілка розташована тільки під п’ятою.Завдання устілки (і напівустілки) – підтримувати нормальні (або вже опускаються) склепіння стоп. Це дозволить уникнути плоскостопості.
ДИТЯЧЕ ВЗУТТЯ
Поки дитяча стопа знаходиться на стадії формування, дуже важливо, щоб взуття не заважало цьому процесу і не провокувало таких проблем, як плоскостопість. Яким же має бути дитяче взуття? Дитина ні в якому разі не повинна носити взуття «на виріст», але і тісним воно теж бути не повинне. Бажана жорстка, помірно ребриста підошва і жорстка верхня частина.
Фахівці радять купувати для дітей черевики з натурального матеріалу на невеликому каблучку, з фіксованою п’ятою і м’яким задником, ортопедичною устілкою і широким носком. Дитяче ортопедичне взуття необхідне для профілактики деформацій стопи і правильного її розвитку, тому багато лікарів рекомендують купувати саме таке взуття дітям до 4-5 років.