Визначено механізм взаємодії між Державною службою з надзвичайних ситуацій та Державною службою з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів при виникненні надзвичайних ситуацій (НС) техногенного та природного характеру, інформує “Юрліга”.
Відповідна Інструкція затверджена наказом МВС та Мінагрополітики від 23 березня 2018 року, який вступить в силу з дня опублікування.
Одночасно втратить чинність Інструкція 2008 року.
Так, ці органи повинні взаємодіяти з метою запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з інфекційними захворюваннями та отруєннями сільськогосподарських тварин на об’єктах агропромислового комплексу і в приватному секторі.
Погоджено порядок взаємодії між органами на різних рівнях в режимі повсякденної діяльності, підвищеної готовності і надзвичайної ситуації.
Зокрема, передбачено, що уповноважені посадові особи управління охорони здоров’я та благополуччя тварин Департаменту безпеки харчових продуктів і ветеринарії Госпродпотребслужби при отриманні інформації про загрозу виникнення або виникнення надзвичайно ситуації протягом доби повідомляють про це оперативно-чергову службу ДСНС.
ДСНС аналізує отриману інформацію і на підставі Класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019: 2010 і Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій відносить такі події до надзвичайних ситуацій, надає експертний висновок про їхній рівень.
Також ДСНС і Держспоживслужба узгодять рішення щодо локалізації або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на об’єктах суб’єктів господарювання різних форм власності або в адміністративному районі і в разі необхідності організують виїзд оперативних груп.