Незабаром розпочнеться активний сезон відпусток (а дехто вже його відкрив). Однак, окрім приємних вражень будьте готові до потенційних небезпек під час відпустки.
Прийміть до уваги кілька порад, аби уникнути виникнення надзвичайних ситуацій та різноманітних загроз під час відпочинку.
- Попіклуйтеся про свої цінні речі. Перед виїздом перевірте, що всі електроприбори вимкнені. Під час вашої відсутності на довгий термін попросіть друзів чи сусідів перевіряти регулярно ваш дім, щоб уникнути його пограбування.Також вам потрібно оберігати цінні речі там, де проводите відпустку. У деяких країнах іноземці вважаються багатими, тож кожний турист є потенційною жертвою пограбування. Тому добре залишати трохи грошей і цінні папери в готелі або в іншому безпечному місці. Коли ви у відпустці, стережіться особливо кишенькових злодіїв.
- Уникайте нещасних випадків. «Єдиний спосіб уникнути звичайних нещасних випадків,— сказав гуморист Роберт Бенчлі,— це бути цілий день у ліжку». Але потім він додав: «Навіть у такому разі завжди можна випасти з нього». Будьте обережні та уважні за кермом. Мудро робити короткі зупинки й заспокоювати нерви, напружені через постійний рух. Починайте подорож рано-вранці, поки дороги не перегружені, але не вночі – людина не бачить дуже добре вночі, й тому підвищується вірогідність нещасних випадків.Не ігноруйте інших джерел можливих нещасних випадків, коли прибули на місце відпустки.
- Залишайтеся здоровими.
- Якщо ви проводите відпустку за містом, перевірте прогноз погоди, щоб підібрати відповідний одяг та уникнути застуди. Також візьміть репеленти та невелику аптечку: знеболювальні, антисептики, абсорбенти.
- Якщо ви їдете в іншу країну, перед відпусткою слід пройти медичний огляд та перевірити усі «тонкі» місця, аби їм не вдалося завдати вам клопоту. Обов’язково дізнайтеся, які небезпеки можуть очікувати вас у країні, до якої вирушаєте. Якщо це необхідно, слід зробити щеплення, прихопити захисні речі (анти москітні препарати, ліки, що загоюють рани, антисептики).
- Якщо вирушаєте до країн з холодним кліматом, будьте уважні при виборі одягу для поїздки: це мають бути не просто теплі речі, бажано не синтетичні, а з натуральних матеріалів, наприклад, вовняні.
- Якщо ви їдете до країн з тропічним кліматом, обов’язково дотримуйтесь таких правил, які врятують ваше здоров’я: не пийте сиру воду; ретельно мийте овочі та фрукти; не лежіть на землі без покривала (так ви можете не лише застудитися, але й стати жертвою отруйних комах); не вирушайте у небезпечні місця без провідника; часто мийте руки; чистити зуби також потрібно водою з пляшок чи кип’яченою; морепродукти їжте лише у місцях, які викликають довіру (або рекомендовані знайомими); будьте обережні з медузами та невідомими морськими мешканцями; купайтеся лише у дозволених місцях.
- Не забудьте прихопити аптечку. Аптечка повинна містити: 1. знеболювальні; 2. антисептики; 3. анти алергенні препарати; 4. ліки для покращення роботи травної системи (частіше всього, абсорбенти); 5. препарати від комах: репеленти та ранозагоюючі; 6. жарознижуючі; 7. стерильний бинт та пластир для перев’язок.
- Перед поїздкою дізнайтеся номери телефонів та адреси лікарні, посольства країни, до якої вирушаєте.
- Аби уникнути проблем із судинами, не пийте після повернення з пляжу або на вулиці напої з холодильника: вони повинні прогрітися не менше ніж 10 хвилин. Не їжте морозиво одразу після прогулянок під сонцем – тільки коли гарненько охолонете. Якщо ви рясно спітніли – уникайте протягів.
- Надавайте перевагу активному відпочинку, навіть якщо ви просто їдете засмагати та купатися у морі. Пляжний відпочинок теж може бути не пасивним – варто, наприклад, прогулятися уздовж моря, активно та довго плавати, грати у волейбол чи футбол Фізична активність допомагає підтримувати імунітет у гарному стані.
Бажаємо безпечної відпустки!