Встановлено мінімальні вимоги до безпеки здоров’я працівників при роботі з екранними пристроями. Вимоги з безпеки і захисту здоров’я працівників при такій роботі затверджені наказом Мінсоцполітики від 14 лютого 2018 року № 207, інформує “Юрліга”.
Наказ був зареєстрований в Мін’юсті 25 квітня і набуде чинності з дня офіційного опублікування. Ці вимоги поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми та видів діяльності. У той же час вони не стосуються комп’ютерних класів (кабінетів, аудиторій тощо) навчальних закладів та робочих місць співробітників, що займаються обслуговуванням, ремонтом і налагодженням екранних пристроїв.
Встановлено обов’язок роботодавця проінформувати працівників під розписку про умови праці та наявність на їх робочих місцях небезпечних і шкідливих виробничих факторів (фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних), які виникають при роботі з екранними пристроями і ще не усунуто, а також про можливі наслідки їх впливу на здоров’я. Роботодавець за свій рахунок забезпечує проведення медичних оглядів працівників і при необхідності – виконання відповідних оздоровчих заходів.
Робочі місця повинні бути спроектовані так і бути розраховані таким чином, щоб працівники мали простір для зміни робочого положення і рухів. Всі елементи робочого місця та їх розташування повинні відповідати ергономічним, антропологічним, психофізіологічних вимогам, а також характеру виконуваних робіт. Освітлення повинне створювати відповідний контраст між екраном і навколишнім середовищем (з урахуванням виду роботи) і відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.2.007-98. Мікроклімат виробничих приміщень повинен підтримуватися на постійному рівні і відповідати вимогам санітарних норм ДСН 3.3.6.042-99.
Робочий стіл або робоча поверхня повинні бути достатнього розміру і мати низьку відбивну здатність, допускати гнучкість при розміщенні екрану, клавіатури, документів і відповідного обладнання. Робоче крісло повинно бути стійким і дозволяти працівнику легко рухатися і займати зручне положення. Сидіння має регулюватися по висоті, спинка сидіння – як по висоті, так і по нахилу. Слід передбачати підніжку для тих, кому це необхідно для зручності.
Щодня перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу і інших забруднень.
Не допускається робота з екранними пристроями, в яких під час роботи з’являються нехарактерні сигнали, нестабільне зображення на екрані і інші несправності.
Також встановлено мінімальні вимоги безпеки до екранних пристроїв.