Минулого тижня делегація України відвідала національний парк «Пакленіца» в Хорватії, де взяла участь у першому засіданні Спільного комітету з управління новоствореним пан’європейським об’єктом «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».
Варто відзначити, що даний об’єкт був створений минулого року рішенням Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з метою розширення трилатерального об’єкта.
У взяли участь понад 40 осіб з 11 країн Європи – представники міністерств та відомств, адміністрацій природоохоронних територій, наукових установ та неурядових організацій.
Серед українських делегатів – директор департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди України, національний координатор об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Віктор Клід, координатор Дунайсько-Карпатської програми WWF в Україні Богдан Проць, а також співробітники Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда та Юрій Беркела.
На засіданні комітету було обговорено та узгоджено Спільну декларацію про наміри, якій надано більш зобов’язувального характеру для сторін-підписантів.
Зокрема, відбулася розгорнута дискусія щодо уточнень тексту OUV (надзвичайна універсальна цінність), відредагований варіант якого буде запропоновано на розгляд IUCN, а також обговорено процедуру подальших консультацій з представниками IUCN щодо цього питання.
Крім того, обговорено стан збереження складових частин об’єкта на територіях Словаччини та Румунії, а також обговорено питання менеджменту буферних зон та потенційного розширення об’єкта Спадщини. Щодо останнього тривають консультації та підготовка відповідної документації для включення до попереднього списку потенційних об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО представниками Швейцарії, Боснії та Герцеговини, Сербії, Польщі, Швеції, Македонії, Чорногорії, Великобританії та ін.
За словами директора департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди України, національного координатора об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» Віктора Кліда результати обговорення на 1-му засіданні Спільного комітету з управління об’єктом є основою для забезпечення повноцінного функціонування українських ділянок цієї Пан’європейської спадщини.
Також в рамках роботи комітету Віктор Клід провів консультації з австрійськими експертами щодо уточнення меж українських складових частин, зокрема щодо ділянки «Сатанівська Дача» в НПП «Подільські Товтри».
Джерело: Офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів