22 травня у приміщенні павільйону № 2 Міжнародного виставкового центру у Києві відбулось урочисте відкриття Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» за участі заступника Міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка, Президента Виставкової Федерації України Олександра Пашкевича, Голови постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтина Ялового, Ректора Державної екологічної академії післядипломної освіти Олександра Бондаря та інших.
Форум розпочався на стенді м. Києва з презентації Екологічного атласу столиці, після цього програму Форуму продовжили тематичні обговорення нагальних тем, пов’язаних з довкіллям, у різних конференц-залах.
Так, учасники Форуму мали можливість відвідати:
- семінар «Енергоефективність та зміни клімату: підходи та інструменти для забезпечення сталого розвитку громад», організований Програмою розвитку ООН в Україні;
- круглий стіл «Зелена економіка» як механізм реалізації стратегії сталого розвитку», організований ДЕА післядипломної освіти та управління;
- круглий стіл «Національні природні парки і заповідники – скарбниці природної і культурної спадщини», організатор – Департамент екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди;
- круглий стіл «Друге життя сміття – утопія чи реальність», організатори ГО «Друге життя» та ін.
- круглий стіл «Проблеми боротьби з деградацією земель та опустелювання в Україні у контексті зміни клімату», організований ДЕА післядипломної освіти та управління.
Зверніть увагу! Тему «Проблеми боротьби з деградацією земель та опустелювання в Україні у контексті зміни клімату» ми висвітлювали раніше. Познайомитися з матеріалом можна за посиланням https://ns-plus.com.ua/2018/05/05/vidbulosya-zasidannya-koordynatsijnoyi-rady-z-pytan-borotby-z-degradatsiyeyu-zemel-ta-opustelyuvannyam/А також у № 6 журналу «Надзвичайна ситуація +».
- круглий стіл «Екологічна інформація та освіта як інструменти забезпечення «зеленого зростання», організований ДЕА післядипломної освіти та управління;
- круглий стіл «Екологічні проблеми сектору безпеки і оборони України та шляхи їх розв’язання в умовах євроатлантичної інтеграції», організований ДЕА післядипломної освіти та управління.
Редакція журналу «Надзвичайна ситуація +» взяла участь в семінарі щодо енергоефективності та зміни клімату, де було презентовано підходи та інструменти для забезпечення сталого розвитку громад. Так, під час заходу обговорили, які ж енергоефективні проекти починати громаді, визначили проблемні питання та можливості громад. Детально поговорили про те, з чого розпочати роботу над проектом, де взяти фінансування. Свої енергоефективні проекти представили Полтавщина та Житомирщина. Захід модерував представник Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» Руслан Щербаков.
Круглий стіл «Друге життя сміття – утопія чи реальність» зацікавив нас актуальною проблематикою – переробки сміття, сталого споживання та розширеної відповідальності виробника. Спікерами стали Сергій Волков, представник ГО «Друге життя», Ганна Таранцова, голова робочої групи Американської торгівельної палати в Україні з питань поводження з відходами та ін.
Значну увагу учасників Форуму привернув круглий стіл «Екологічна інформація та освіта як інструменти забезпечення «зеленого зростання». Так, начальник відділу захисту інформації та захисту електронних сервісів Мінприроди Дмитро Булика, презентував аудиторії електронний сервіс «Відкрите довкілля», який функціонуватиме для формування в суспільстві розуміння необхідності турботи про довкілля. Національний асистент проекту SEIS в Україні Дмитро Аверін розповів про місію SEIS (ініціатива Європейської комісії та Європейського агентства з навколишньогосередовища, яка включає 39 країн європейського інформаційного середовища Eionet та країни східного сусідства, в тому числі й Україну). Про екологічний стандарт «Зелений клас», який можна застосовувати до закладів освіти, доповіла координатор проектів ВГО «Жива планета» Галина Бузан. Захід відбувся під модеруванням Галини Сєрової, директора Оргуського інформаційно-просвітницького центру.
Круглий стіл «Екологічні проблеми сектору безпеки і оборони України та шляхи їх розв’язання в умовах євроатлантичної інтеграції», під модеруванням директора Центру європейської та євроатлантичної інтеграції ДЕА Мінприроди Володимира Гандзюри, викликав неабияку зацікавленість відвідувачів Форуму. Під час заходу обговорили значення екологічної безпеки під час несення військової служби, питання ліквідації наслідків військової діяльності. Власним досвідом із зазначеної проблематики поділився начальник відділу екологічної безпеки Міністерства оборони України у 1995 – 2010 р.р. Юрій Ситник та інші.
Виступи учасників Форуму будуть надруковані у спеціальному випуску фахового журналу «Екологічні науки», який видає Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління.
Ділова частина Форуму представлена Х Міжнародною виставкою «Довкілля 2018».
Форум організований Українським центром МВКФ та ДЕА післядипломної освіти та управління. Х Міжнародна виставка «Довкілля 2018» триватиме до 24 травня 2018 року, саме тоді й відбудеться церемонія вручення дипломів та відзнак учасникам виставки.
Аліна ЖУК, журналіст “Надзвичайна ситуація +”