У новій ДБН з планування і забудови територій ввели можливість організації підземного і вакуумного (пневматичного) способів збору сміття. Відповідні зміни містяться в новому ДБН Б.2.2-12: 2018 «Планування і забудова територій», інформує “Юрліга”.
Новими будівельними нормами визначаються площі та відстань для розміщення контейнерних майданчиків для збору побутових відходів. Так, майданчики наземного способу збору сміття проектуються на відстані не менше 20 м від вікон житлових і громадських будівель, а підземного і вакуумного – відповідно до містобудівних та технічних умов. При цьому, планувальний модуль підземного і вакуумного способу може збільшувати обсяг накопичення побутових відходів у 5-10 м. куб відповідно, якщо це не суперечить технічним умовам.
Місця збору побутових відходів на житлових територіях слід розташовувати не з підвітряного боку, на протягах, а з забезпеченням норм аерації території. Крім цього, вони повинні бути обладнані для можливості прийому небезпечних відходів (хімічні джерела струму, побутові акумулятори тощо).