Коли мова йде про дітей, необхідно з усією відповідальністю поставитися до питання їх ознайомлення з правилами пожежної безпеки, а також до контролю над дотриманням цих норм. Дитячі пустощі часто стають причиною небезпечних спалахів, при цьому дитина виявляється не тільки винуватцем, але і жертвою пожежі.
Тому дуже важливо використовувати найрізноманітніші способи доведення до дітей правил щодо попередження спалахів і поведінки під час виникнення надзвичайної ситуації. Для цього можна показувати лялькові вистави та мультфільми, проводити різні ігрові заходи, спортивні свята, конкурсні вікторини та інформаційні бесіди.
Як свідчить сумна статистика, малюки, потрапивши в небезпечну ситуацію, вважають за краще пасивний порятунок в укритті, що ускладнює їх пошук і ліквідацію з палаючого або задимленого приміщення. Головними цілями проведених заходів є:
• формування серйозного ставлення до питань пожежної безпеки;
• формування у дітей навичок безпечної поведінки в побуті;
• формування відповідального ставлення до питань безпеки оточуючих і самої дитини;
• навчання адекватних дій при виникненні пожежі або задимлення;
• ознайомлення дітей з предметами, що потребують підвищеної обережності.
З метою досягнення найкращого результату керівники дитячих установ повинні співпрацювати з батьками і пожежними підрозділами. Тільки систематичні, планомірні і комплексні заняття допомагають сформувати міцні знання в галузі пожежної безпеки.