У США п’ятеро людей померли через отруєння салатом ромен. Іще дві сотні – занедужали через заражену кишковою паличкою зелень. Половина хворих опинилася на лікарняних ліжках. Про випадки отруєння повідомляють із 35 штатів. Деякі потерпілі розповіли, що салату не їли, а контактували з отруєними від нього. Влада вважає, що заражена рослина потрапила на полиці з ферми в Аризоні. Утім, розслідування ще триває. Масове нездужання вже називають “отруєнням десятиліття”.
Востаннє спалах кишкової інфекції у США таких масштабів був 2006 року. Тоді через споживання шпинату померли троє і захворіли 200 американців.
Також, схожий випадок стався у 2009 році, коли у 69 американців зі штату Вірджинія була виявлена кишкова паличка. За повідомленням CNN, інфекція була виявлена в партії шоколадного печива, яке випускається Nestle. Американці заразилися бактерією E. Coli. Перевірка проводилася у зв’язку зі спалахом захворювання кишковою паличкою в 29 штатах. Діагноз був підтверджений y 69 заражених різних вікових категорій, інформує телекомпанія. За даними медиків, бактерія E.coli може викликати болі в шлунку, діарею, ниркову недостатність, у деяких випадках – сліпоти, паралічу і навіть призвести до смерті.
А найбільший спалах зараження кишковою паличкою було зареєстрована в США в 1993 році, коли в результаті вживання гамбургерів з погано прожаренним м’ясом у штаті Вашингтон харчове отруєння отримали 700 людей, четверо померли.