6 червня, на відеоселекторній нараді під головуванням очільника Нацполіції Сергія Князєва відбулося підбиття підсумків спецоперації з протидії незаконному обігу зброї та боєприпасів. Участь у нараді взяли керівники всіх структурних та територіальних підрозділів поліції. Превентивні спецзаходи поліції, спрямовані на виявлення та вилучення з незаконного обігу зброї, бойових припасів та вибухівки, тривали по всій території країни упродовж березня-травня цього року.
Перший заступник голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін розповів, що основною метою заходів стало встановлення та припинення каналів постачання зброї та боєприпасів зі сходу країни до областей, де не ведуться бойові дії. А відтак ‑ попередження злочинів з використанням зброї.
«За цей час відкрито 2,3 тисячі кримінальних правопорушень за фактами незаконного обігу зброї, 1356 особам вже повідомлено про підозру у скоєнні таких злочинів. Вилучено тисячу одиниць вогнепальної зброї, 947 гранат, 152 вибухових пристрої, 107 тисяч набоїв та 98 кг вибухових речовин», ‑ зазначив В’ячеслав Аброськін.
Він додав, що головним «фільтром» з попередження витоку зброї залишаються блокпости, а також перевірки на залізничних та автовокзалах. Зокрема, це стосується Донецької та Луганської областей, а також суміжних із ними ‑ Харківської, Дніпропетровської та Запорізької.
До виявлення та припинення незаконного обігу зброї залучені майже всі служби поліції. Найбільша кількість виявлених фактів припадає на карний розшук та підрозділ превенції. Водночас важливим є залучення кінологічної служби. Так, за період спецзаходів завдяки службовим собакам встановлено 50 фактів незаконного поводження зі зброєю та вибухівкою.
Всього ж за п’ять місяців року поліція виявила близько 3,5 тисяч фактів незаконного обігу вогнепальної зброї та вибухонебезпечних предметів.
Джерело: Офіційний сайт МВС