Всесвітня організація охорони здоров’я розробила «Глобальний план дій ВООЗ щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018-2030 рр». Він включає в себе 20 рекомендацій в галузі політики, які направлені на формування більш активного суспільства, створення умов для людей різного віку і різних можливостей, а також закликає підтримувати спеціальну підготовку медпрацівників та інших фахівців і використовувати цифрові технології.
У ВООЗ наглошують, що неінфекційні хвороби є причиною 71% смертей у всьому світі, а достатня фізична активність може суттєво знизити ці показники (піші прогулянки, їзда на велосипеді, активний відпочинок тощо).
Згідно з Порядком надання первинної медичної допомоги, яким уже з 1 липня будуть керуватися абсолютно усі заклади «первинки», терапевти, педіатри та сімейні лікарі окрему увагу приділятимуть профілактиці хвороб і зокрема консультуватимуть, як перейти на здоровий спосіб життя.
Нагадуємо, у грудні 2017 року Міністерство охорони здоров’я разом із Центром громадського здоров’я та експертами презентували національні рекомендації зі здорового харчування та здорового способу життя, а саме:
- Прагніть споживати адекватну кількість калорій з їжею для задовільнення власних потреб в енергії та основних харчових речовинах.
- Прагніть споживати щодня достатню кількість корисних харчових продуктів: овочів, бобових, фруктів, цільних злаків, горіхів, насіння, яєць, нежирного м’яса, риби та молочних і кисломолочних продуктів.
- Уникайте частого споживання харчових продуктів та страв із значним вмістом солі, цукру та надмірним вмістом жиру.
- Намагайтесь дотримуватись оптимального режиму харчування та набути здорових харчових звичок.
- Пийте достатньо рідини, обирайте напої, які не містять багато калорій. Не починайте вживати алкоголь або обмежте його споживання.
- Постійно та ретельно дотримуйтесь правил харчової безпеки, включаючи дотримання чистоти, вибір тільки якісних та безпечних харчових продуктів, належних умов їх транспортування, зберігання та приготування.
- Намагайтесь більше рухатись і займатись фізичними вправами щодня.
Зверніть увагу, що щодена фізична активність забезпечує:
- Зменшення ризику небезпечних захворювань, включаючи патологію серця, інсульт, діабет та рак. Зменшення ризику смертності від усіх причин
- Зменшення ризику травм
- Покращення функціонального стану кісток та суглобів
- Поліпшення самооцінки та якості життя
- Хороший апетит та можливість споживання більшої кількості здорової їжі для компенсації енергетичних витрат та задоволення потреб організму в необхідних харчових речовинах.
При цьому, мінімальна тривалість помірної та середньої за інтенсивністю фізичної активності повинна становити 30 хвилин на день або 150 хвилин на тиждень.
Дбайте про своє здоров’я та безпеку вашої життєдіяльності!