Станом на 13 червня 2018 року Державною службою України з надзвичайних ситуацій проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 25 тис. 333 закладах, з них: у 20 тис. 880 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах; 1 тис. 74 закладах охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням; 3 тис. 379 торговельних підприємств (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладах. Загалом перевіркам підлягають понад 32 тисячі об’єктів. Для проведення перевірок задіяні близько 2300 працівників ДСНС.
За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальностіпритягнуто 24 тис. 243 керівника закладів та відповідальних посадових осіб.
Також за результатами перевірок подано до адміністративного суду 684 позовних заяв на призупинення експлуатації об’єктів.
Стосовно протипожежного стану торговельно-розважальних закладів (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів
Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 57 тис. 851 порушення: на 1 тис. 472 об’єктах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, на 480 об’єктах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а на 443 об’єктах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 448 будівель потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 398 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 971 будівля потребує обладнання первинними засобами пожежогасіння.
За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 3 тис. 268 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб та направлено 223 позовних заяв до адміністративного суду.
Стосовно протипожежного стану дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів
Під час перевірок виявлено 234 тис. 179 порушень: у 13 тис. 136 закладах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, у 3 тис. 960 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 1 тис. 434 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 1 тис. 950 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 1 тис 195 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 5 тис. 93 будівлі необхідно обладнати первинними засобами пожежогасіння.
За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 19 тис. 899 керівників закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 416 позовних заяв до адміністративного суду.
Стосовно протипожежного стану закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням
За результатами перевірок виявлено 19 тис. 340 порушень: у 747 закладах виявлено відсутність або несправність автоматичних систем протипожежного захисту, у 175 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 233 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 168 будівель потребує заміни або ремонту системи електропостачання, у 115 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 329 будівель не обладнано первинними засобами пожежогасіння.
За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 1 тис. 76 керівників закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 45 позовних заяв до адміністративного суду.
Одночасно з метою попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності громадян під час перебування у вищевказаних закладах органами ДСНС проведено профілактично-роз’яснювальну роботу.
Посадовими особами ДСНС до органів влади та органів місцевого самоврядування надіслано понад 2 тис. 541 інформацію про стан протипожежного захисту зазначених закладів, подано на розгляд та прийняття відповідних рішень комісій з питань ТЕБ та НС всіх рівнів – 437 інформацій.
Джерело: Офіційний сайт ДСНС