15 червня 2018 року у приміщенні Торгово-промислової палати України відбувся ІІІ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС УКРАЇНИ “Надра України – шанс і втрати будівельників”, участь у якому взяла редакція журналу “Надзвичайна ситуація +”. Ініціатором заходу є Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів.
Захід пройшов під модеруванням Президента спілки виробників будматеріалів Івана Салія та за участю: т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка; в.о. Голови Державної екологічної інспекції України Ігоря Яковлєва; Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника; Голови Асоціації виробників цементу України «Укрцемент» Павла Качура; Заступника директора Юридичного департаменту Мінекології, нач. відділу представництва інтересів міністерства в судових та правоохоронних органах Сергія Губи та інших. Крім того, участь в конгресі взяли виробники будматеріалів та представники обласних рад та обласних адміністрацій.
Головним меседжем обговорення стала така проблема: Україна досить багата на багатства надр, однак доступ до них ускладнено процедурою отримання спецдозволів, яка часто затягується на невизначений термін. Підприємства обурені таким станом речей і наголошують на тому, що держава не зацікавлена у їх підтримці та захисті. До того ж, різні точки зору були висловлені щодо роботи Комісії з питань надрокористування.
Своєю чергою Голова Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк зауважив, що підприємствам відмовляють в отриманні спецдозволів у тих випадках, коли на це є законні аргументи, та нагадав про необхідність проведення підприємствами оцінки впливу на довкілля.
Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів підкреслила свою позицію: «Україні потрібно збільшити обсяги будівельних робіт в 3-5 разів і гальмом тут – отримання спецдозволів на користування та розвідку надр. Потребує підзаконних актів і Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» ».
Тож, в основу обговорення були покладені головні проблеми надрокористування та проект Рекомендацій-звернення учасників ІІІ Будівельного конгресу України 2018 (див. Проект рекомендацій-звернення Надра 04.06.18).
Аліна ЖУК, журналіст “Надзвичайна ситуація +”