Мер столиці Віталій Кличко передав 24 нових санітарних автомобілі з сучасним медичним обладнанням для потреб екстреної медичної допомоги столиці, а також – оперативний, спеціально обладнаний, медичний спецавтомобіль для швидкої доставки необхідних ліків чи вакцин, загальною вартістю понад 50 мільйонів гривень. Вони обладнані усім необхідним для надання первинної екстреної допомоги та сучасним устаткуванням для поверхневої діагностики.
«Такі ж швидкі працюють у Європі. У нових автомобілях все передбачено для комфортної роботи і водія, і медичного персоналу, і для комфортного перебування пацієнта. Вони оснащені найсучаснішим медобладнанням. Європейське місто повинне мати авто швидкої допомоги європейського рівня», – заявив Віталій Кличко.
Він нагадав, що упродовж 2016-2017 років щорічно близько 40 млн грн виділялось на фінансування екстреної медичної допомоги столиці. У 2016 році місто передало медикам 100 швидких. Минулого року –15 спеціальних санітарних автомобілів із сучасним медобладнанням. Також – виконано роботи з капітальних та поточних ремонтів у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва на суму понад 5 млн грн. У 2018 році на охорону здоров’я у бюджеті міста передбачено майже 9 млрд грн, що на 600 млн грн більше, ніж торік. Ці кошти витратять на збільшення комунальних надбавок для столичних медиків, на ремонти медичних закладів та закупівлю нового сучасного обладнання і спецавтомобілів.