За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, щоб побудувати систему роздільного сміття на зразок тих, що діють в Австрії чи Швейцарії, Україні доведеться підняти плату за управління побутовими відходами. За нинішнього тарифу запровадити таку модель неможливо.
«Якщо мова йде про роздільне збирання сміття: папір, метал, пластик чи дерево – це ті ресурси, які компанії можуть забирати безкоштовно і громадяни не будуть за це платити. Є якась частина сміття, за яку треба заплатити. Я розумію, що це непопулярне рішення, але ми повинні бути готові до підвищення ціни», – пояснив Остап Семерак, зазначивши, що кожен громадянин зараз платить за збір, транспортування та захоронення, але не за утилізацію та переробку побутових відходів.
Як відомо, найбільша відповідальність за хаотичне поводження із побутовими відходами лежить на органах місцевого самоврядування. Саме органи місцевого самоврядування, на чиїх територіях локалізуються сміттєзвалища, несуть відповідальність за те, що твориться на їхній землі.
Остап Семерак повідомив, що нині Мінприроди спільно із іншими профільними міністерствами працює над зміною законодавства, яке б дозволило реалізувати урядову Стратегію.
Зверніть увагу! Тема управління відходами жваво висвітлюється на сторінках журналу “Надзвичайна ситуація +”.
№ 4, квітень – “Роздільне збирання відходів в реаліях України”;
№ 5, травень – “Управління відходами: будуємо ланцюжок відповідальності”;
№ 5, травень – “Алгоритм рекомендованих дій поводження з відходами”.
Детальніше про дискусійну панель «Екологічна проблема міст. Сміття: Зібрати. Переробити. Використати», організовану виданням “Надзвичайна ситуація +”, можна дізнатися за посиланням: https://ns-plus.com.ua/2018/04/04/vidbulas-dyskusijna-panel-na-temu-ekologichna-problema-mist-smittya-zibraty-pererobyty-vykorystaty/