На сьогодні надання соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства забезпечують центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яких в Україні налічується 634.
Комплексну підтримку та тимчасовий притулок особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі постраждалим від домашнього насильства, також забезпечують центри соціально-психологічної допомоги.
В Україні функціонує 20 центрів соціально-психологічної допомоги у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях і в м. Києві.
З метою надання тимчасового притулку та якісних соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства особам розпочато створення в територіальних громадах мережі спеціалізованих служб для жертв домашнього насильства, зокрема притулків і кризових центрів. Зазначені спеціалізовані заклади вже утворено у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Хмельницькій областях і м. Києві.
Крім цього, в 10 областях України (Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Львівській, Харківській, Херсонській, Донецькій та Луганській) створено 44 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, що забезпечують виявлення осіб, які постраждали від домашнього та гендерно-зумовленого насильства, надання постраждалим особам, у тому числі особам з інвалідністю, екстреної та планової допомоги.
Крім того, 8 новостворених закладів допомоги жінкам, які постраждали від насильства або жорстокого поводження, в тому числі жінкам з інвалідністю, що відкрито за рахунок міжнародної допомоги, відповідають затвердженим державним будівельним нормам стосовно доступності.
Джерело: Офіційний сайт Мінсоцполітики України