Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Лише впродовж минулої доби здійснено 60 виїздів, під час яких виявлено 237 боєприпасів, у тому числі 2 авіаційні бомби.
Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 31 тис. 792 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 407 авіаційних бомб.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами.
Категорично забороняється:
- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
- розбирати вибухонебезпечний предмет.
У разі виявлення вибухонебезпечних предметів одразу повідомте про це за номером «101» або «102» і не намагайтеся самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.