Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів, повідомляє прес-служба відомства. Лише впродовж минулих трьох діб було здійснено 81 виїзд, під час яких виявлено 502 боєприпаси.
Окрім того, що піротехніками регулярно проводяться роботи з планового розмінування місцевості, досить часто небезпечні знахідки виявляють і громадяни.
Так, 9 липня особовим складом групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Кіровоградській області знищено артилерійський снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни, що був виявлений на відкритій місцевості біля с. Семенасте Новоукраїнського району.
Цього ж дня до Служби порятунку м. Києва надійшло повідомлення про те, що на території однієї зі шкіл Голосіївського району, під час проведення земляних робіт (підготовка місця під басейн), виявлено артилерійський снаряд калібром 76 мм.
Цього ж тижня, працівники групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області знищили застарілі боєприпаси часів минулих війн. Їх було знайдено у Кіцманському районі та в місті Чернівці. Зокрема, в обласному центрі на вул. Зоряній на відкритій території біля лісосмуги місцевий мешканець виявив артилерійський снаряд часів Другої Світової війни, а у селі Суховерхів Кіцманського району, на власній присадибній ділянці, громадянин натрапив на ручну гранату РГД-33 часів Першої Світової війни.
Крім того, тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.
Зокрема, на Луганщині впродовж 9 липня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 4,94 га місцевості, де виявлено та вилучено 29 одиниць вибухонебезпечних предметів.
У цей же день на Донеччині піротехнічні підрозділи обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 8,85 га території, де виявили 15 одиниць ВНП.
Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 33 тис. 037 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 476 авіаційних бомб.
Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення ВНП, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!
Категорично забороняється:
- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
- розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.