Німецька газета «Frankfurter Allgemeine Zeitung» опублікувала матеріал, присвячений стану довкілля на Донбасі та екологічним загрозам для проживаючих людей на цих територіях, повідомляє прес-служба Мінприроди. . Як повідомив виданню Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, у гірничому регіоні наразі затоплено 36 шахт. Про це критичне становище він також поінформував під час Парламентської асамблеї ОБСЄ, яка відбувалася у Берліні. Видання вказує, що так звані «народні республіки» на Донбасі, підтримувані Росією, через брак коштів припинили відкачування води з багатьох шахт.
«Таким чином важкі метали та солі можуть попасти у грунтові води, річки та Чорне море», – пише видання.
Автор матеріалу наголошує, що особливу стурбованість викликає шахта «Юнком» в передмісті Єнакієво. Тут у 1979 році проводилися підземні ядерні випробування. Він нагадує, що офіційною версією були гірничі та будівельні роботи, але насправді це – «військовий експеримент». «Підземна бетонна капсула захищає заражену площу. Проте сепаратисти вирішили затопити і цю шахту, оскільки російські фахівці оголосили її безпечною. Міністерство закордонних справ США висловило занепокоєння з цього приводу та закликало «Росію та її ставлеників діяти відповідально».
Також «Frankfurter Allgemeine Zeitung» наводить слова Остапа Семерака, що «джерела випромінювання має установка «Донецький казенний завод» у Донецьку. Там у 2017 також стався «потужний вибух».
Німецьке видання пише, що «незалежний контроль на окупованих територіях неможливий навіть з боку Міжнародного агентства з атомної енергії. Тим часом Україна розформувало у 2017 році сховище радіоактивних відходів біля Житомира та перевезла радіоактивні відходи до Чорнобильської зони, де було побудовано сховище для зберігання ядерних відходів. У подальшому таким самим чином разом із країнами-членами НАТО буде розформовано сховище у Кіровограді».
Також у матеріалі наводиться цитата Остапа Семерака, який назвав ситуацію із станом довкілля на Донбасі «екологічним тероризмом».
«У 2013 році на територіях, які зараз окуповані, було визначено екологічно небезпечними більш як 4 500 підприємств. За словами Семерака, Київ намагається внести проблеми довкілля до Мінських домовленостей щодо Донбасу, але зустрічає супротив. Зараз Семерак висловлює надію на спостерігачів ОБСЄ, що працюють в Україні, і які одними з перших інформували про проблеми «Юнкому», – резюмує автор.