7 серпня о 14:09 на телефон Служби порятунку «101» від служби “102” надійшла інформація про витік невідомої речовини з автоцистерни, ємністю 35 т, у Петриківському районі на трасі Дніпро-Кобеляки-Решетилівка Р-52, за межами населеного пункту с. Іванівка, повідомляє прес-служба ДСНС Дніпропетровської області.
Витік стався у першому відсіку цистерни, де знаходилось 8 т азотної кислоти. Водій автомобіля перекачав кислоту з пошкодженого відсіка у пустий відсік у кількості 4 т. Кількість азотної кислоти, що витікла, становить близько 3-4 т, на загальній площі 40-45 квадратних метрів. Підрозділами ГУ ДСНС у області на чолі з начальником Головного управління Андрієм Кульбачем проведені наступні заходи з ліквідації наслідків події:
– місце розливу азотної кислоти засипано каустичною содою та вапном (1,5т) на площі 30 кв. метрів,
– проводено проливання водою місця розливу для пришвидчення реакції азотної кислоти з каустичною содою та вапном;
– на місце розливу засипано 18 т піску, на площі 45 кв. метрів,
– обласним лабораторним центром Держпродспоживслужби проведені заміри гранично допустимих концентрацій парів азотної кислоти в зоні аварії (норма ГДК — 0,2 млг/м3):
– смт. Петриківка — вул. Чечелівська 0,198млг/м3;
– с. Іванівка — 0 млг/м3;
– 800м від місця події по напрямку вітру — 4,6 млг/м3 (перевищує норму у 20 разів);
– поле соняшника на площі 89га — відібраний грунт для проведення аналізів, за результатами яких буде визначено придатність до використання.
Станом на 21:00год. роботи щодо ліквідації наслідків аварії закінчені. Охорону місця події та транспортного засобу забезпечує патрульна поліція. Перекачку залишків азотної кислоти та транспортування пошкодженої автоцистерни перевізником заплановано на 8 серпня 2018 року.
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом витоку. “В ході розпочатого за ч. 1 ст. 267 (порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами) кримінального провадження будуть встановлені причини витоку хімічної речовини та особи, які можуть бути причетні до цього”, – повідомили у відділі комунікації поліції області