З 1 вересня цього року набирають чинності нові державні будівельні норми з проектування шкіл (ДБН В.2.2-3: 2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти»), які вводять обов’язкове облаштування реального безбар’єрного простору для дітей з інвалідністю, інформує “Юрліга”.
Це важливі зміни щодо інклюзивності в школах. По-перше, проектування всіх класів, навчальних кабінетів, ігрових кімнат, актових, спортивних залів та інших приміщень буде здійснюватися з урахуванням потреб дітей з інвалідністю. Це робиться в кожній школі обов’язково. Також будуть проектуватися додаткові приміщення для медобслуговування і розвиваючих занять.
За статистикою, сьогодні з 16 тисяч закладів середньої освіти в Україні 12 тисяч (75% шкіл) мають безбар’єрний доступ до 1-го поверху, тобто пандус при вході в будівлю. Однак доступ до 2-го поверху вже є тільки у 66 шкіл. Так само повинні бути облаштовані спеціальні туалети, ліфти або підйомники і інший інклюзивний простір.
Безбар’єрність є одним з головних принципів проекту «Новий Освітній Простір», який зараз реалізується Мінрегіоном, Міносвіти і владою на місцях вже майже в 200 школах України.
Довідково
Новий Освітній Простір #НОП – проект, який реалізує Мінрегіон спільно з Міністерством освіти і науки України та ініціативної владою на місцях в рамках реформи освіти «Нова Українська Школа».Принципами НОП є енергоефективність, сучасне обладнання, мотивуюча простір, безбар’єрність.