“За даними центру медичної статистики МОЗ, за 6 місяців 2018 року в Україні на активний туберкульоз захворіли 13 817 осіб. Це – нові випадки та рецидиви. Рівень захворюваності на туберкульоз складає 32,6 на сто тисяч населення. Рівень захворюваності в цілому знизився на 11,2% порівняно з аналогічним періодом наступного року. Така тенденція зберігається останні роки. Однак значною проблемою є недовиявлення туберкульозу як у всьому світі, так і в Україні. За даними ВООЗ, у середньому щоп’ятий випадок активного туберкульозу в Україні не виявляється”, – зазначила Терлєєва.
За її словами, хворий небезпечний для соціуму до того моменту, поки він не отримує лікування. “Небезпечними є бактеріовиділювачі. Таких – кожен другий випадок серед хворих на туберкульоз. Але ще небезпечнішими для оточуюючих є мультирезистентні форми туберкульозу, коли є стійкість до кількох протитуберкульозних ліків. На жаль, таких в Україні – 4-5-й новий випадок і кожен другий випадок серед повторних випадків”, – наголосила експерт.
Найвищі показники захворюваності на туберкульоз за 6 місяців 2018 року – в Одеській області з рівнем 71,9% на 100 тисяч населення, далі йдуть Житомирська та Херсонська області.