З року в рік напередодні опалювального сезону спостерігається різке зростання кількості загиблих громадян на пожежах у житловому секторі країни. Зокрема, тільки упродовж вихідних 13 – 16 жовтня, вогонь забрав життя 26 людей. Водночас травми різного ступеню важкості отримали ще 13 осіб.
Як зазначають вогнеборці, основними причинами виникнення займань у помешканнях є власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки у побуті. Йдеться про паління у ліжку, перевантаження електромережі та побутових приладів, старі обігрівачі, несправне пічне опалення, а також недбалість дорослих по відношенню до власних дітей. З високою вірогідністю усі ці фактори призводять до трагедій.
Так, минулої доби на Київщині виникли 2 пожежі, на яких загинули люди. Перший випадок стався в м. Біла Церква, а саме в одній з квартир багатоквартирного будинку, де вогонь забрав життя жінки 1945 року народження. Інша пожежа виникла у приватному будинку в с. Пустоварівка Сквирського району. Внаслідок цієї події загинув чоловік 1970 року народження.
В смт. Романів Житомирської області, в одноповерховій цегляній будівлі по випалюванню вугілля також виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 2 особи 1988 та 1966 років народження.
Крім того, випадки загибелі зафіксовані минулої доби також на Львівщині, Хмельниччині, Кіровоградщині, Івано-Франківщині та у Чернігівській області.
Загалом, з початку року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 1 тис. 291 та 1 тис. 080 осіб відповідно.
Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
- слідкуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
- не паліть у ліжку;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
- подбайте про справність печей та обігрівальних приладів.
Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
Джерело: Офіційний сайт ДСНС України