На масштабному форумі «Horasis China Meeting» Голова Держенергоефективності Сергій Савчук закликав керівників провідних китайських компаній брати активну участь в інвестуванні та реалізації проектів з енергоефективності, відновлюваної енергетики та переробки сміття в Україні.
Відомо, що китайські компанії запроваджують нові проекти в Україні. Один із масштабних – це встановлення сонячної електростанції потужністю 200 МВт на Дніпропетровщині. СЕС, що увійде у ТОП-3 найбільших в Європі, впроваджується компаніями «ДТЕК» та «China Machinery Engineering Corporation». Ще одним перспективним проектом є встановлення вітроелектростанції потужністю 250 МВт на Херсонщині. Обсяг інвестицій сягає 450 млн. доларів. Проект реалізують компанії «NBT», «Shanghai Electric Power Construction Co., Ltd.» та «PowerChina Fujian Engineering Co., Ltd.».
Голова Держенергоефективності закликав бізнес-спільноту Китаю розширювати ділові контакти та спільно з українськими компаніями працювати над проектами, особливо, у таких напрямах:
- встановлення твердопаливних котелень, біоТЕЦ, біогазових установок,
- генерація енергії із сміття;
- виробництво обладнання та матеріалів для об’єктів відновлюваної енергетики.
Довідка. Китай – світовий лідер за обсягом інвестицій у відновлювану електроенергетику. За даними REN 21, у 2017 р. Китай залучив близько 127 млрд доларів у «зелені» проекти. Крім цього, Китай входить у ТОП-5 країн світу за розвитком сфери встановлення вітрових, гідроелектростанцій, сонячних колекторів. Також Китай відомий своїми інноваціями, які дають можливість здешевити виробництво «чистої» енергії. Тому партнерство Китаю та України є привабливим із її величезним ресурсним потенціалом і діючими ефективними законодавчими стимулами у «зеленій» енергетиці. Слід відзначити, що Україна вже розвиває двосторонню співпрацю у зазначених сферах, підписавши у грудні 2017 р. спільно із Національним енергетичним агентством КНР відповідний Меморандум про партнерство.
Джерело: Офіційний сайт Держенергоефективності