24 жовтня 2018 року в приміщенні Київського палацу дітей та юнацтва у рамках Х Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» відбулася Перша практична конференція «Безпека в сучасних закладах освіти від учня до вчителя» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Конференція зібрала в одній залі керівників закладів освіти, вчителів, викладачів та вихователів, методистів молодіжних та дитячих центрів, батьків й інших зацікавлених осіб.
Актуальність конференції обумовлена необхідністю створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти, що на сьогодні є надзвичайно важливим завданням, зважаючи на те, що у світі активізуються такі негативні явища серед дітей та учнівської молоді як насильство, кібертретирування, секстинг, булінг тощо. Тому метою конференції було моделювання дієвого механізму, який допоможе керівникам закладів освіти, вчителям/викладачам та батькам захистити, убезпечити й запобігти наслідкам впливу несприятливих факторів і чинників на особистість дитини.
Відкриття конференції відбулось за участі заступника начальника управління – начальника відділу по роботі з органами влади та стратегічними об’єктами управління пожежної безпеки Державної служби України з надзвичайних ситуацій Лінчевського Євгена Анатолійовича; заступника директора з наукової роботи Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Головка Миколи Васильовича; заступника начальника Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Коваленка Віталія Володимировича. Модерувала захід шеф-редактор журналу “Надзвичайна ситуація +” Олена Перевозник.
Спікери конференції – посадові особи, експерти, фахівці, науковці, практики у сфері цивільного захисту, пожежної безпеки та охорони праці – поділилися практичними порадами та рекомендаціями у сфері цивільного захисту, пожежної безпеки та охорони праці у закладах освіти; пояснили дії під час виникнення різних надзвичайних ситуацій у школі та розповіли (й продемонстрували) правила надання першої домедичної допомоги; запропонували методи запобігання підлітковій агресії та суїциду, а також булінгу, мобінгу тощо.
Приємним сюрпризом для учасників конференції став виступ спеціально запрошеного спікера – зіркової гості, української акторки, головної героїні серіалу «Школа» Олени Курти, – яка надихнула учасників заходу на нові звершення, особисту і професійну реалізацію, доброчинність та позитивні емоції! Крім того учасники заходу взяли участь у розіграші призів від партнерів журналу “Надзвичайна ситуація +” та отримали приємні й корисні подарунки.
Треба зауважити, що зала була переповнена. Це вкотре підтверджує, що тема безпеки в сучасних закладах освіти є дуже актуальною і потребує активного висвітлення з практичними рекомендаціями щодо дій у разі виникнення різних надзвичайних ситуацій
Детальнішу інформацію про конференцію та основні тези виступів шукайте на сторінках видання “Надзвичайна ситуація +” у листопаді!
Фото: Дар’я Яблонська, Сергій Котельников