25 жовтня 2018 року на базі обласних та міста Хмельницький курсів удосконалення керівних кадрів проведено День професійної майстерності з педагогічними працівниками НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області.
Розпочала захід начальник Центру підполковник служби цивільного захисту Мул Альона Миколаївна. Керівник довела інформацію про результати участі у проведенні 20 Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасний стан цивільного захисту України та перспективи розвитку». Особливу увагу було приділено питанням організації роботи Центру під час процесу децентралізації.
На День професійної майстерності було заплановано низку практичних заходів, таких як показове заняття: «Організація підготовки та проведення заходів методичного супроводу в ході спеціального об’єктового тренування пожежного формування цивільного захисту на КП «Південно-західні тепломережі». Педагогічні працівники мали змогу спостерігати результати методичного супроводу, який здійснювався майстрами виробничого навчання, а це й відпрацьована документація, і підготовленість фахівців, й практичне проведення протипожежного тренування.
З метою обміну досвідом та налагодження співпраці з питань проведення спільних інформаційно-просвітницьких заходів педагогічні працівники Центру відвідали вибухотехнічну службу ГУ Національної поліції у Хмельницькій області. Кваліфіковані вибухотехніки ознайомили присутніх із «трофеями», з якими доводилося працювати, та презентували новітнє обладнання, за допомогою якого виявляють ВНП.
Практичне заняття на тему «Організація та порядок забезпечення методичного керівництва роботою консультаційного пункту» проведено у Центрі надання адміністративних послуг м. Хмельницького. У ЦНАПі розміщено інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту, друковані інформаційно-просвітницькі матеріали – пам’ятки, листівки, флаєри, буклети. Відвідувачі ЦНАПу мають можливість під час очікування у черзі ознайомитися із цими матеріалами. Було поставлено завдання надати методичну допомогу місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування щодо створення та функціонування консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при Центрах надання адміністративних послуг за вищезазначеним прикладом.
Під час практичного заняття на пункті управління облдержадміністрації педпрацівники мали змогу детально вивчити питання організації, порядку проведення оповіщення суб’єктів забезпечення цивільного захисту про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту.
З метою покращення рівня педагогічної майстерності обласним методичним кабінетом було підготовлено та продемонстровано такий різновид проектної технології як хакатон – спосіб організації навчальної діяльності, спрямованої на те, щоб за допомогою кола фахівців максимально швидко і ефективно вирішувати складні чи проблемні завдання в обмежений період часу. Даний вид освітньої технології було продемонстровано на прикладі навчального елементу-3 «Робота інструктора консультаційного пункту місцевих органів самоврядування» з навчальної програми постійного семінару «Організація та порядок створення, обладнання та забезпечення функціонування консультаційних пунктів при органах місцевого самоврядування».
Викладачем обласних та м. Хмельницький курсів удосконалення керівних кадрів Леусом С. О. під час організаційно-ділової гри змодельовано засідання комісії з питань ТЕБ та НС у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня.
Практичне заняття на тему: «Порядок проведення спеціальної обробки транспорту» провів майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки Мальнєв Ю. В.
Під керівництвом заступника начальника Центру з навчальної та виробничої роботи проведено обговорення питань, що стосуються порядку роботи керівників підрозділів, педагогічних працівників Центру з планування проекту План-графіків проведення спеціальних об’єктових навчань, тренувань з питань цивільного захисту у 2019 році.
У рамках вивчення кращого досвіду проведено ознайомлення з питаннями організації підготовки керівного складу органів управління Солонянської об’єднаної територіальної громади Дніпропетровської області, розміщеного у Збірці кращих практик місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту та безпеки громад. Даний досвід було вирішено поширити серед міських, селищних, сільських об’єднаних територіальних громад Хмельницької області.
День професійної майстерності проведено плідно. Обговорено низку актуальних та проблемних питань, окреслено шляхи покращення навчально-методичної діяльності педагогічних працівників Центру.
Майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки обласних та м. Хмельницький курсів
удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області Ю. В. Мальнєв