Сьогодні, за ініціативою ООН, відзначається Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів. У грудні 2013 року на своїй 68-й сесії ГА ООН прийняла резолюцію, в якій постановила проголосити 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів. Дата була вибрана в пам’ять про двох французьких журналістів, убитих у Малі 2 листопада 2013 року.
Ця знакова резолюція засуджує всі акти насилля щодо журналістів і працівників засобів масової інформації. Вона також настійно закликає держави-члени ООН зробити все можливе для попередження насилля й притягнення до відповідальності винних у здійсненні злочинів проти журналістів і працівників ЗМІ, а також ужити заходів задля того, щоб жертви мали доступ до належних засобів правового захисту.
За даними ООН, за останні 12 років 1010 журналістів були вбиті, висвітлюючи події та доносячи інформацію до суспільства. І як правило, у дев’яти з десяти випадків убивці залишаються безкарними. Як відомо, в Україні за роки незалежності було вбито понад 70 журналістів.
Про це повідомив «Комітет захисту журналістів» (CPJ) у звіті «Глобальний індекс безкарності-2018», оприлюдненому на сайті. Загалом до рейтингу включили 14 країн, зокрема:
- Сомалі.
- Сирія.
- Ірак.
- Південний Судан.
- Філіппіни.
- Афганістан.
- Мексика.
- Колумбія.
- Пакистан.
- Бразилія.
- Росія.
- Бангладеш.
- Нігерія.
- Індія.
Джерело: Укрінформ