13 листопада 2018 року у місті Вараш відбулися тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Рівненської області та її ланок – Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського, Костопільського, Сарненського районів та міста Вараш – у разі виникнення надзвичайної ситуації (радіаційної аварії) на ВП „Рівненська АЕС”.
У тренуванні взяли участь представники ДСНС України, Рівненської обласної державної адміністрації, управління з питань НС та ЦЗН облдержадміністрації, ГУ ДСНС України у Рівненській області, райдержадміністрацій, міськвиконкомів, органів самоврядування і Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області.
Відповідно до сценарію тренувань, від спрацювання антисейсмічного захисту виникла ситуація, яка класифікується як „Аварія комунальна”. У 30-ти кілометрову зону спостереження РАЕС потрапляє місто Вараш та 62 населених пункти Володимирецького, Костопільського, Сарненського районів Рівненської області, загальна чисельність населення яких складає 100 827 осіб.
У зв’язку з ситуацією, що була змодельована, було організовано оперативні засідання комісій з питань ТЕБ та НС і з питань евакуації. У режимі онлайн-конференції проведено теоретичну частину тренувань.
Під час проведення тренування на практиці були відпрацьовані заходи з перевірки системи автоматизованого оповіщення населення, розгортання на базі палацу культури ВП „Рівненська АЕС” та Володимирецького районного колегіуму збірних пунктів евакуації, у с. Городець Володимирецького району – проміжного пункту евакуації, на базі Дубровицького професійного ліцею та вищого професійного училища № 22 м. Сарни – приймальних пунктів евакуації. З метою профілактично-інформаційної роботи на кожному пункті евакуації працювали фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області у ролі консультантів мобільних навчально-консультаційних пунктів з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.
Під час підготовчого періоду до зазначеного заходу начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, полковник служби цивільного захисту Сергій Вовчук акцентував, що вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту з питань організації виконання заходів – головна мета тренування.
Сподіваємося, що такі ситуації завжди будуть лише навчальними.
Алла Тищенко, методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області