Щодня в Україні рятувальники проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Зокрема, у ці дні в столиці проходять масштабні командно-штабні навчання органів управління та сил цивільного захисту.
Під час цих навчань загальноміську систему оповіщення не вмикатимуть, щоб не викликати занепокоєння киян. Включення сирен можливе тільки локально, на потенційно-небезпечних об’єктах, де в рамках навчання відбуватиметься перевірка формувань.
У випадку, якщо в місті звучатиме сирена, необхідно включити телевізор чи радіоприймач, де транслюватиметься адресоване населенню повідомлення, і виконувати дії відповідно до озвучених вказівок.
За інформацією заступника начальника управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у м.Києві у Олега Стоволоса, відтепер кожні 5 років усі територіальні підсистеми в Україні проводитимуть такі навчання, щоб визначити стан готовності аварійно-рятувальних служб діяти у будь-якій надзвичайній ситуації техногенного або природного характеру, яка може виникнути у регіоні.
Учора, зокрема, на районних рівнях відпрацьовувалась ліквідація наслідків негоди. Задіяні усі райони міста. Кожен отримав окрему ввідну, в районних держадміністраціях проведено засідання районних штабів. У результаті погіршення погодних умов в Києві умовно ускладнено рух автотранспорту, пошкоджено силові лінії міського електротранспорту, повалено дерева, пошкоджено покрівлі будинків, є постраждалі. Усі дії відпрацьовано практично.
Згідно наступної ввідної, на території пивзаводу “Оболонь» стався витік 5 000 кг аміаку з компресорної станції ПрАт “Оболонь”. Задіяні служби (рятувальники ДСНС Києва та КМДА, а також аварійно-рятувальний загін спецпризначення ГУ ДСНС України у м. Києві) відпрацювали взаємодію з персоналом об’єкту та відпрацювали дії у разі подібної аварії. Залучено до навчань 8 одиниць спецтехніки та 50 чоловік.
Після практичного відпрацювання в Оболонській РДА відбулось засідання комісії ТЕБ та НС щодо евакуації населення із зони можливого ураження.
Сьогодні столичні рятувальники на Трухановому острові будуть відпрацьовувати рятування на воді.
Загалом, тренування та спільні навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС триватимуть і надалі по всій території країни. Адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити слабкі місця та недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.
Джерело: офіційний сайт ДСНС України