Навчання юного покоління питанням безпеки життєдіяльності – справа корисна, але непроста. Саме тому на виконання Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту 2018 року в період з 12 по 16 листопада працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області взяли участь у заходах, які проводились у закладах дошкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти області в рамках проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності».
Під час підготовки матеріалу згадав очі учнів навчальних закладів, де проводив заняття. Здавалося, що сучасних школярів здивувати й зацікавити питаннями безпеки щодо власного життя і здоров’я просто неможливо. Вони «все бачили й усе чули!». Але під час проведення занять переконався, що це не так. Так сталося, що доля звела мене з учнями 7-9-х класів, а це вік складний, вік, коли суперечності переповнюють школярів і вони будь-яку інформацію сприймають з певною іронією та скепсисом.
Тема занять торкалася питань пожежної безпеки, де окремо розглядалися правила поведінки під час користування піротехнічними виробами, такими, як салюти, бенгальські вогники тощо. З перших хвилин заняття основним завданням стало налагодження контакту з аудиторією, і це вдалося. Буквально хвилин за десять у нас зав’язалася розмова, як у хороших знайомих. У виступі було багато історій з життя, які стосувалися цієї теми, у тому числі й приклади з особистої біографії.
Під час занять учні ставили питання, іноді непрості. Відповіді на них шукали разом з усією аудиторією, і тоді цінність такої інформації ставала набагато вагомішою.
Яка користь дітям від таких занять? Спілкування з новою людиною, фахівцем у певній справі, допомагає акцентувати увагу та краще засвоїти інформацію.
Як висновок, є можливість констатувати той факт, що щороку збільшується кількість запрошень з боку адміністрацій навчальних закладів для проведення годин спілкування з питань особистої та колективної безпеки. Мабуть, колегам-освітянам до вподоби неформальний підхід працівників НМЦЦЗ та БЖД Хмельницької області до підготовки й проведення таких заходів.
Майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки
Безп’ятчук С. Л.