«Надзвичайна ситуація+» рекомендує започаткувати чудову традицію – робити генеральне прибирання регулярно щочетверга! Це гарний спосіб навести лад у своїй оселі, підняти собі настрій та зробити гарну справу в глобальному розумінні!
Що ми маємо на увазі та для чого це потрібно?
По-перше, присвятивши навіть увесь вечір четверга прибиранню, ви забезпечете собі повноцінний відпочинок у вихідні, принаймні, від цього.
По-друге, прибирання – це, ніби перезавантаження системи, навіть коли людина втомлена чи пригнічена, прибирання може «перемкнути» Ваші думки на іншу хвилю, а також підняти настрій.
По-третє, Ви зробите своє житло чистим, «свіжим», позбавитеся непотрібних речей.
І ЩО ДУЖЕ ВАЖЛИВО: не зволікайте прибиранням прибудинкової території, у тому числі, якщо Ви проживаєте у багатоквартирному будинку. Ініціюйте прибирання території серед сусідів. Треба розуміти, що ми всі мешканці одного великого дому – планети Земля.
Спеціально для Вас «Надзвичайна ситуація+» розставила важливі акценти у питанні прибирання, скористатися якими ми радимо кожному!
1. Роздільний збір сміття. Обов’язково розділяйте відходи перед тим, як їх позбутися. Пам’ятайте, що з 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне (ст. 32 ЗУ «Про відходи»).
2. Правильне поводження з відпрацьованими батарейками та лампами. Збирайте окремо відпрацьовані батарейки і лампи, а раз у півроку можете відносити їх у спеціальні пункти прийому. Візьміть до уваги приголомшливий факт, що, потрапивши в землю, батарейка здатна забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів ґрунту.
3. Ні – фосфатним мийним засобам. Користуйтеся для прибирання своєї квартири натуральними мийними засобами, наприклад, сполукою соди і гірчиці для миття посуду або спеціальними безфосфатними засобами. Пам’ятайте, що жоден миючий засіб не вдається повністю змити з поверхні посуду чи виполоскати із волокон тканин. Таким чином через шкіру і з продуктами харчування «хімікати» потрапляють в організм людини та викликають порушення роботи печінки, нирок, скелетних м’язів, що призводить до тяжких отруєнь, порушення обмінних процесів тощо. Крім того, після прання з брудною водою фосфати потрапляють безпосередньо в грунт, а звідти – в річки і озера. Це глобальна проблема, саме тому у розвинених країнах зовсім відмовилися від використання мийних засобів з фосфатами.
4. Подаруй непотрібній речі друге життя. Мабуть кожен зіштовхується з такою проблемою, коли у шафі є речі, які людина не носить і не знає, куди їх подіти. Рішення є! Такі речі Ви можете виставити на продаж в інтернеті, віддати благодійній організації, подарувати потребуючим. Ні в якому разі не відправляйте їх у відходи. Будьте гуманними та свідомими!
5. Старій книзі – новий подих. Якщо Вам у спадок залишилося багато старих книг чи журналів, які Вам не потрібні, – подаруйте їх бібліотеці або здайте на макулатуру. Однак виключте думку викинути їх у смітник або спалити. Віддайте шану книзі, зробіть приємність іншим та убережіть Планету від забруднення!
6. Екологічна ініціатива. Будьте відповідальними та пропагуйте екологічну відповідальність серед мешканців Вашого будинку. Пропонуйте проведення суботників, робіть зелені насадження біля будинку, висаджуйте квітники. Ваші діти в майбутньому подякують Вам за це і Земля віддячить приємними пахощами та чистішим повітрям.