Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Так, з початку року піротехніки ДСНС вже знищили 65 тис. 563 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 1422 авіаційні бомби.
З настанням зими, громадяни все менше знаходять застарілі снаряди на власних ділянках, полях або ж під час відвідування лісових масивів. Проте це не привід втрачати пильність, адже ризик натрапити на небезпечну знахідку хоч і невеликий, але існує.
Зокрема, 4 грудня фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Кіровоградській областіпровели роботи по вилученню та знищенню 3-х застарілих боєприпасів часів Другої світової війни. Один артилерійський снаряд калібру 105 мм був виявлений у лісосмузі між с. Степанівка та Брусівка, ще 2 артснаряди 37 мм і 76 мм знайшли громадяни у лісосмузі біля с. Сонцеве Устинівського району.
Водночас на Чернігівщині тривають роботи по розчищенню прилеглої до 6-го арсеналу Міністерства оборони території. Станом на 3 грудня зона забруднення з 16 кілометрової зменшилась до 500 метрів. На місці працюють 143 чоловіки особового складу та 46 одиниць спецтехніки.
Крім того тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.
На Луганщині впродовж 5 грудня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 3,5 га місцевості, де було виявлено та вилучено 4 одиниці вибухонебезпечних предметів.
У цей же день на Донеччині піротехнічні підрозділи обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 8,12 га території, де виявили 13 одиниць ВНП.
Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!
Категорично забороняється:
- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
- розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.
Джерело: офіційний сайт ДСНС України