«Головним акцентом виставки є Люди, які щодня працюють над подоланням наслідків Чорнобильської катастрофи. На сьогодні їх понад 6000. Більше 1000 з них і працюють у зоні відчуження ще з часів аварії і мають статус ліквідаторів. Для України їхній досвід і знання є безцінним науковим надбанням!» – підкреслив на відкритті експозицї Голова ДАЗВ Віталій Віталій Петрук.
Експозиція складається з тематичної фотовиставки та інтерактивної частини, де представлено сьогоднішній стан промислових об’єктів, флори й фауни та сучасних наукових досліджень у зоні відчуження, а також 3D-модель нового безпечного конфайнмента, елементи віртуальної реальності з середини Арки, один з можливих способів процесу демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття» й додаток доповненої реальності «Арка AR». Експозиція діятиме до 21 грудня 2018 року.
У експозиції використані фото Європейського банку реконструкції та розвитку, Міністерства екології та природних ресурсів України, ДСП «Чорнобильська АЕС» і ДНДУ «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології» та українських фотомитців Олександра Сироти, Дмитра Демішева та Дениса Вишневського, а також технічні розробки спеціалістів ДСП «Чорнобильська АЕС».
Джерело: офіційний сайт ДАЗВ