Під час зимового обліку птахів зони відчуження науковці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника спільно з представниками Українського центру дослідження хижих птахів окреслили рівень динаміки популяцій. Також, фахівці зазначили, що у ході експедиції їм вдалось зустріти деякі види диких тварин, які не виявляли страху перед своїми «гостями».
Основну увагу було приділено червонокнижному орлану-білохвосту – одному з найбільших представників хижих птахів Євразії, розмах крил якого сягає 2,5 метрів.
Зі слів провідного фахівця інформаційно-просвітницького відділу Заповідника Станіслава Гуменюка, під час цієї експедиції було зафіксовано 16 орланів-білохвостів. Для порівняння, у 2008 році вдалося зафіксувати лише 11 особин, а у 2017 році – 20. Така динаміка свідчить про те, що популяція птахів у зоні відчуження залишається стабільною. Цікаво, що найбільшу кількість орланів вчені зустрічали навколо місць полювання вовків.
Дослідники також зафіксували яструба-перепелятника, яструба-тетерев’ятника та птахів, які занесені у Червону книгу: рябчика, тетерева та сірого сорокопуда.
Окрім птахів, під час експедиції науковцям вдалось зустріти коней Пржевальського, які паслися на зимовому узліссі, оленів та лосів, які пильно придивлялась до непрошених гостей, а також рись, яка навіть «помахала» лапкою дослідникам.
Наприкінці січня дослідження будуть продовжені.
Довідково. Дослідження проводились на лівому та правому березі річки Прип’ять, річок Уж, Несвіч та іншій меліоративній площі зони відчуження. Подібні дослідження у зоні відчуження проводяться з 2008 року.
Джерело: офіційний сайт ДАЗВ України