У нових розроблених державних будівельних нормах (ДБН) щодо цивільного захисту міститься низка змін для підвищення безпеки та цивільного захисту громадян.
«Всі зміни, які відбуваються в нашій країні, мають, у першу чергу, спрямовуватися на підвищення безпеки життя громадян, сприяти їх захисту та комфорту. Саме тому було підготовлено проект нових ДБН щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту та зміни до ДБН щодо споруд цивільного захисту, які містять сучасні рішення, технології та вдосконалені вимоги до необхідних заходів та проектування сховищ та укриттів», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Відтак у нових нормах:
- вдосконалено вимоги на проектування (розроблення) інженерно-технічних заходів цивільного захисту та споруд цивільного захисту;
- прописано чіткі вимоги до проектування споруд подвійного призначення;
- встановлено вимоги до світломаскування в населених пунктах та на об’єктах господарювання;
- удосконалено проектування безбар’єрного простору для людей з інвалідністю у спорудах цивільного захисту;
- прописано застосування нового сучасного фільтровентиляційного обладнання та інші зміни.
Нововведення містяться у проекті нових ДБН В.1.2-4:20ХХ «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту» та у змінах до ДБН В.2.2-5-97 «Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту».
Вони розроблені УкрНДІЦЗ та будуть затверджені найближчим часом. Це норми з грифом ДСК (для службового користування).
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Джерело: офіційний сайт Мінрегіону України