Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков підписав державному спеціалізованому підприємству «Чорнобильська АЕС» окремий дозвіл Серії ОД № 000033\11 на право провадження діяльності з експлуатації наявних будівельних конструкцій в межах II черги ЧАЕС, які виконують функції огороджувального контуру нового безпечного конфайнмента (НБК), після їх підсилення та герметизації.
Підставою для видачі дозволу став позитивний висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки, наданого ДПС ЧАЕС пакету документів, а також проведене Держатомрегулювання у період з 14 по 17 січня 2019 року інспекційне обстеження. Під час обстеження було підтверджено спроможність ДСП ЧАЕС здійснювати заявлену діяльність з експлуатації зазначених конструкцій.
Як зазначає Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, отримання дозвілу на експлуатацію огороджувального контуру НБК ще раз підтверджує професіоналізм і відповідальність інженерів Чорнобильської АЕС та підрядних організацій, які 35 місяців працювали в надзвичайно складних радіаційних умовах над виконанням проекту з підсилення та герметизації будівельних конструкцій ІІ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуючого контуру НБК.
З початком експлуатації НБК, будівельні конструкції огороджуючого контуру НБК увійдуть до складу споруди НБК і будуть експлуатуватись як єдиний об’єкт.
Довідково.
Проект «Підсилення та герметизація будівельних конструкцій ΙΙ черги ЧАЕС, що виконують функції захисного контуру НБК» тривав протягом 35 місяців.
У січні 2018 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України засвідчила відповідність проектній документації та підтвердила готовність до експлуатації закінченого будівництвом огороджувального контуру НБК, про що ДСП ЧАЕС надано відповідний сертифікат. Протягом 2018 року тривала підготовка, експертиза та погодження пакету документів, необхідних для отримання окремого дозволу.
Рішення щодо видачі окремого дозволу також прийнято відповідно до вимог:
- 1. Нормативного документа «Умови та порядок видачі окремих письмових дозволів на види робіт чи операцій щодо перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему».
- 2. Ліцензії на експлуатацію об’єкта «Укриття» серії ЕО № 000033 від 30 грудня 2001 року.
Проектні роботи виконав український «Консорціум КСК» у складі трьох українських організацій: ПАТ «Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут «Енергопроект», Державне підприємство «Державний науково-дослідний Інститут будівельних конструкцій» та Інститут проблем безпеки АЕС НАН України.
Будівництво велося консорціумом «Укриття» у складі чотирьох компаній: ПАТ «Київметробуд», ПрАТ «Укренергомонтаж», Українська державна будівельна корпорація «Укрбуд» і ТОВ «БК «Укрбудмонтаж».
Джерело: офіційний сайт ДАЗВ