Цієї суботи, 26 січня, у Рівному на веслувальній базі РООФСТ „Україна” пройшов традиційний фестиваль із зимових видів плавання серед аматорів „У здоровому тілі – здоровий дух”, організатором якого є Рівненський міський центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”.
Запливи відбулися у вікових категоріях серед чоловіків та жінок: від 21 до 39 років, 40 – 49 років та понад п’ятдесят.
До організації та проведення змагань долучилися фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, котрі на території бази розгорнули мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.
Начальник центру, полковник служби ЦЗ Сергій Вовчук зазначив: „Такі фестивалі пропагують здоровий спосіб життя, проте не варто забувати про дотримання правил безпечної поведінки для збереження здоров’я та життя. Саме для цього ми проводимо одну з форм просвітницької роботи – розгортання мобільного навчально-консультаційного пункту”.
Педагогічні працівники нагадали учасникам правила безпеки на водоймах взимку, а вболівальників та гостей заходу ознайомили з правилами поведінки на льоду. Також громадян проінформували, як уникнути переохолодження, обмороження, та звернули увагу на основні профілактичні заходи інфекційних захворювань. Для закріплення знань роздали пам’ятки застережливого характеру на зимову тематику.
За результатами змагань, переможці були нагороджені медалями та дипломами, а наймолодший та найстарший учасники фестивалю отримали кубки.
Зимові купання допомагають зміцнити імунітет, але не є панацеєю від усіх захворювань. Тому усім, хто бажає зануритися у крижану воду, потрібно психологічно налаштовуватися та фізично готуватися до цього заздалегідь.
Алла Тищенко, методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області