6 лютого у медіацентрі «Інформатор Київ» відбулася прес-конференція на тему:«Масштабна пожежа на Лісовій у Києві: чому виникають пожежі на таких об’єктах та як уникнути повторення трагедії». Під час заходу обговорили причини і наслідки наймасштабнішої пожежі в Києві за останні 5 років, яка сталася 2 лютого біля «Даринку». Площа, на яку поширився вогонь, досягла 10 500 квадратних метрів. Величезні клуби диму було видно з сусідніх районів столиці, а рятувальники зіткнулися з масою труднощів під час ліквідації.
Попередньо, причиною загоряння стала недбалість власника приміщень, – про це повідомив начальник управління з цивільної оборони КМДА Роман Ткачук. Він зазначив, що остання перевірка цього складу була в 2016 році. Тоді пожежна інспекція знайшла порушення і власник заплатив штраф. Йому було доручено виправити всі недоліки з пожежної безпеки, але більш ніж за два роки не зроблено нічого. «Ми будемо ще жорсткіше вимагати від балансоутримувачів таких приміщень стежити за станом об’єктів», – підкреслив Роман Ткачук.
За словами начальника управління запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС у місті Київ Дмитра Можевенка, під час ліквідації вогню рятувальники зіткнулися з низкою проблем: «Склад був повністю заповнений різними товарами. Магістральні лінії до працюючих гідрантів довелося розгортати на відстань близько кілометра від місця загоряння, оскільки ближче вони були відсутні. Нам довелося відключати частину будинків Троєщини, щоб збільшити тиск води в мережі, оскільки він був вкрай низьким. Працівники складу не подзвонили на лінію «101» відразу і намагалися загасити пожежу самостійно, що призвело до її поширення ».
Рятувальники повідомили, що під час пожежі ніхто не постраждав.
Для ліквідації пожежі було задіяно 35 одиниць основної та спеціальної техніки, а також 137 чоловік особового складу. Локалізувати полум’я вдалося через 11 годин. Точні причини події встановлює слідство.
Резюмуючи, начальник управління з цивільної оборони КМДА Роман Ткачук сказав, що для того, щоб запобігти виникненню подібних надзвичайних ситуацій, підприємцям необхідно:
- Дотримуватися правил пожежної безпеки.
- Подбати про наявність систем протипожежного захисту, пожежної сигналізації та первинних засобів гасіння.
- Проводити інструктажі з працівниками.
- Своєчасно виконувати ремонтні роботи приміщення.
- У разі пожежі одразу викликати рятувальників, а не намагатися самотужки її загасити. Втрата часу може привести до важких наслідків.