6 лютого у Києві відбулося підсумкове, п’яте засідання Національної консультативної групи (NAG) Програми з попередження, готовності та реагування на природні та техногенні катастрофи в країнах Східного партнерства РPRD East 2.
На засіданні були підбиті підсумки другої фази Програми, бенефіціаром якої в Україні виступає Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Програма з попередження, забезпечення готовності і реагування на природні та техногенні катастрофи в країнах Східного партнерства є Флагманською ініціативою, що фінансується Європейським Союзом, покликана підвищити здатність країн Східного партнерства до управління ризиками катастроф, а також поліпшити рівень захисту населення Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України від негативних наслідків природних і антропогенних катастроф.
Перший етап Програми тривав з грудня 2010 року по вересень 2014-го. Другий етап розпочався в грудні 2014-го і завершиться у травні 2019-го року.
У роботі підсумкового засідання 6 лютого взяли участь керівник Програми співробітництва делегації ЄС в Україні Штефан Шлойнінг, заступник Голови ДСНС Руслан Білошицький, керівник групи експертів PPRD East 2 Сергій Анагності, національний координатор Програми в Україні Назар Боришкевич, експерти ДСНС та PРRD East 2, представники центральних органів виконавчої влади, Академії наук України та ін.
Під час своєї вітальної промови заступник Голови ДСНС Руслан Білошицький наголосив, що ДСНС України впевнено слідує євроінтеграційному державному вектору та завдяки ефективному державному сприянню і тісній співпраці з закордонними партнерами постійно посилює потенціал рятувальної служби.
У цьому контексті Руслан Білошицький відзначив і багаторічну співпрацю ДСНС з Програмою Європейського Союзу PPRD East 2.
“Участь у навчальних та тренінгових заходах Проекту надала можливість підвищити професійний рівень і збагатити досвід українських експертів у багатьох сферах, що стосуються запобігання, готовності та реагування на катастрофи природного та техногенного характеру”, – наголосив Білошицький, зазначивши, що основною подією в рамках другої фази проекту було проведення у Молдові великомасштабних польових навчань MOLDEX 2017. “Як відомо, українська пошуково-рятувальна команда у складі 24 чол. особового складу та 7 одиниць техніки успішно представила нашу державу у міжнародних навчаннях та представники команди з задоволенням сьогодні поділяться з нами своїми враженнями”, – додав він.
Руслан Білошицький побажав всім присутнім подальшої плідної роботи та подякував групі експертів Проекту за виконану роботу”.
Під час підсумкового засідання експерти ДСНС презентували напрацювані спільно з експетами PPRD East 2 приоритети у сфері цивільного захисту, зокрема, щодо управління ризиками паводків, щодо оцінки ризику катастроф, волонтерства у цивільному захисті, підвищення обізнаності при катастрофах та ін.
Джерело: офіційний сайт ДСНС України