Давно триває плідна співпраця Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області з дитячим пожежним класом-музеєм «Промінець», що розміщений на базі Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 Рівненської міської ради. І не лише учні та педагоги закладів загальної середньої освіти міста мають змогу ознайомитися з експонатами музею, а й школярі інших освітніх закладів краю. Цього року клас-музей святкуватиме 15-річчя з дня створення. За роки діяльності він отримав почесне звання «Народний клас-музей», підтвердження цього – вдячні відгуки відвідувачів, зазначені у книзі, яку з гордістю демонструє Людмила Холохолова, засновниця та керівник музею.
13 лютого 2019 року відбулася чергова зустріч у стінах «Промінця» – практичний семінар для вчителів з основ здоров’я міста Рівного на тему: «Права й обов’язки вчителів під час надзвичайних ситуацій. Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами».
У проведенні заходу взяли участь фахівці Рівненського міського центру творчості учнівської молоді, КУ «Рівненський міський методичний кабінет», а також рятівники.
Зокрема, Ігор Сас, головний фахівець відділу ЦЗ Рівненського міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Рівненській області, майор служби ЦЗ, підкреслив обов’язковість виконання правил поведінки з вибухонебезпечними предметами, прокоментувавши дії персоналу освітнього закладу в разі виявлення невідомого предмета на території закладу, установи, організації.
З питань надання домедичної допомоги й практичним показом методів та способів рятування травмованих і потерпілих в умовах екстремальних ситуацій перед учасниками виступив Ігор Онищук, начальник пункту охорони здоров’я аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Рівненській області, підполковник служби ЦЗ.
Людмила Холохолова розповіла про безпрецедентні ситуації, в які потрапляли школярі впродовж минулого року: «Декому з них, на жаль, це вартувало не лише здоров’я, а й життя…”
Зокрема, впродовж 2018 року на території Рівненської області виникло дві надзвичайні ситуації, під час яких постраждало 24 особи, з них – 22 дитини та сталося 854 нещасних випадки, у результаті яких загинуло 311 осіб, з них – 14 дітей.
Завідувачка обласного методичного кабінету навчально-методичного центру звернула увагу присутніх на проведення теоретичної підготовки до дій під час виникнення надзвичайних ситуацій учасників освітнього процесу, що обов’язково має закріплюватись практичним відпрацюванням під час проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у жовтні-листопаді та Дня цивільного захисту у квітні-травні щороку.
Учасники заходу відвідали інтерактивну кімнату «Побутові пожежі», що функціонує у складі музею. Під час занять у даному приміщенні завдяки сучасним мультимедійним технологіям та реальним засобам і приладам можна спостерігати усі етапи розвитку пожежі у побуті, їхні першопричини та аналізувати відповідні загрози. Умови інтерактиву передбачають використання світлозвукової імітації, відтворення справжньої пожежі, небезпечних наслідків, що стимулює вчитися заради порятунку життя та матеріальних цінностей.
Іван Іщук, методист КУ «Рівненський міський методичний кабінет», підбиваючи підсумки семінару, акцентував увагу присутніх на продовженні співпраці з фахівцями сфери безпеки життєдіяльності та відвідуванні класу-музею учнями закладів загальної середньої освіти. Такі заходи сприяють покращенню знань та набуттю практичних навичок в умовах непередбачуваних ситуацій. Адже що може бути ціннішим за здоров’я й життя дитини?
Наталія ЯКОВЕЦЬ, завідувачка обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області