Рятувальники з усієї країни регулярно проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Зокрема, фахівці ДСНС беруть участь у командно-штабних, тактико-спеціальних та пожежних навчаннях і тренуваннях, в ході яких відпрацьовуються питання взаємодії усіх служб під час ліквідації різного роду надзвичайних подій.
Зокрема, 19 лютого у селищі Маневичі Волинської області рятувальники провели навчання на території філіалу державного підприємства «Волиньторф» – Маневицькому торфозаводі. За легендою навчань, умовна пожежа виникла на 1-му поверсі в приміщенні пресової брикетного цеху. Адміністрація заводуповідомила рятувальників про пожежу, а також провела заходи щодо евакуації людей, відключення електроенергії та зустрічі пожежно-рятувальних підрозділів. У свою чергу, вогнеборці 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Маневичі, які оперативно прибули за викликом, після розвідки забезпечили евакуацію потерпілих та ліквідували умовну пожежу.
20 лютого рятувальники Управління ДСНС України у Чернівецькій області провели тактико-спеціальні навчання на території одного з розважальних комплексів міста Чернівці. Так, за задумом навчань, пожежа виникла на третьому поверсі 5-поверхової будівлі у диско-клубі. Прибувши на місце події, вогнеборці під’єднались до пожежних гідрантів, розгорнули рукавні лінії та ліквідували умовну пожежу. Опісля, рятувальники спільно з працівниками розважального закладу обговорили результати спільних дій під час навчань, щоб у майбутньому персонал міг правильно реагувати та діяти під час пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Загалом до цих навчань були залучені 14 одиниць техніки та 68 чоловік особового складу.
У свою чергу на Львівщині, особовим складом групи пошуково-рятувальних робіт 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України було проведено заняття з рятування потерпілих в колодязях і шахтах. Метою занять було підвищення рівня професійної підготовки гірських рятувальників Центру з проведення рятувальних робіт за допомогою спеціального рятувального спорядження. У ході заняття відпрацьовано порядок розгортання рятувальної триноги, наведення системи поліспастів та страховки. Також було відпрацьовано спуск рятувальників на глибину 4 метри та підйом потерпілого у супроводі рятувальника та підйом тварини рятувальником.
Загалом, тренування, спільні навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС триватимуть і надалі по всій території країни. Адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити слабкі місця та недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.
Джерело: офіційний сайт ДСНС України