В рамках децентралізації важливе місце у реформуванні займають питання, пов’язані з цивільним захистом населення і територій, а також з ліквідацією пожеж та стихійних лих у найвіддаленіших куточках країни. Тож, в Україні продовжується робота щодо розбудови системи місцевої пожежної охорони у громадах, до якої долучаються і рятувальники ДСНС.
Зокрема, 27 лютого рятувальники Рівненщини спільно з представниками центру розвитку місцевого самоврядування Рівненської області провели семінар на тему «Актуальні питання безпеки населення в ОТГ та шляхи їх вирішення» для керівників об’єднаних територіальних громад області. В ході семінару був детально роз’яснений порядок дій органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій на території новостворених громад, а також наголошено на необхідності функціонування постійно діючих органів управління цивільного захисту, координаційних органів, сил цивільного захисту територіальної підсистеми, яка входить до складу єдиної державної системи цивільного захисту. Також керівникам ОТГ було продемонстровано сучасний Центр Безпеки громадян Білокриницької сільської ради, та практично показано дії рятувальників під час проведення демеркуризації в приміщеннях.
Водночас на Черкащині рятувальники розповіли мешканцям Зорівської об’єднаної територіальної громади як стати добровольцем-вогнеборцем. Оскільки Зорівська ОТГ знаходиться на значній відстані від Золотоніського пожежно-рятувального підрозділу, першочерговим завданням для керівництва громади є створення на її території підрозділу місцевої пожежної охорони. Для цього співробітники Золотоніського районного відділу Управління ДСНС у Черкаській області разом із представниками громади здійснили інформаційно – роз’яснювальну роботу серед місцевих мешканців щодо необхідності утворення такого підрозділу. Також фахівці Служби порятунку розповіли про вимоги до кандидатів добровольців–вогнеборців та озвучили умови роботи.
Також фахівці ДСНС України регулярно здійснюють перевірку оперативної готовності місцевих пожежних команд.
Подібна робота проводиться у всіх регіонах для того, щоб забезпечити достатній рівень безпеки населення у найвіддаленіших куточках України.
Джерело: офіційний сайт ДСНС України