Під час наради представників ДАЗВ, ДСНС, Нацполіції та підприємств зони відчуження були затверджені першочергові заходи щодо посилення пожежної безпеки.
«З приходом весни в Україні розпочинається пожежонебезпечний період. Ми маємо бути постійно напоготові, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж у зоні відчуження і винесення радіонуклідів за її межі», – наголошує заступник Голови ДАЗВ Володимир Фещенко.
Так, підприємства зони відчуження спільно з Нацполіцією та ДСНС мають забезпечити щоденне патрулювання території зони відчуження та обов’язкового (безумовного) відселення, включно з екосистемами Чорнобильського заповідника. Під час патрулювання мають бути задіяні квадрокоптери, що дозволить спеціалістам отримувати більш повну інформацію про ситуацію на місцевості та проводити розвідку загорянь.
Також, співробітники підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ, мають очистити від захаращень лісові масиви та створити нові мінералізовані смуги згідно з планом землевпорядкування. Це допоможе зменшити швидкість поширення потенційних пожеж та спростить доступ рятувальників до місць загоряння.
Як зазначив начальник управління з питань забезпечення бар’єрної функції зони відчуження, природно-заповідного фонду, радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту Михайло Байтала, за дорученням ДАЗВ вся наявна техніка була приведена в бойовий розрахунок, а мобілізаційні плани з гасіння лісових пожеж – переглянуті та уточнені. Усі співробітники повідомлені про обов’язковість виконання доручення Голови ДАЗВ від 26.02.2019 № Д-36-19 «Про додаткові заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій та пожеж у зоні відчуження».
Наступним кроком у посилення готовності особового складу до реагування на надзвичайні ситуації стануть командно-штабні навчання з гасіння умовної верхової пожежі біля кордону Республіки Білорусь, у яких візьмуть участь усі рятувальні служби.
Джерело: офіційний сайт ДАЗВ України