За планом роботи Рівненської обласної науково-методичної комісії з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань на 2019 рік, що затверджений управлінням освіти і науки Рівненської облдержадміністрації і Навчально-методичним центром ЦЗ та БЖД Рівненської області, 02 квітня 2019 року члени науково-методичної комісії завітали до Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу. Метою відвідування вищого освітнього закладу було надання методичної допомоги з питань викладання дисципліни „Безпека життєдіяльності”.
В складі комісії: Андрій Юсенко, завідувач кафедри загально-технічних дисциплін, технологій та цивільної безпеки Рівненського державного гуманітарного університету кандидат технічних наук, доцент, голова комісії, Андрій Клещевніков, заступник начальника з навчальної та виробничої роботи Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області, Галина Туровська, доцент кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Національного університету водного господарства та природокористування кандидат технічних наук і завідувач обласного методичного кабінету навчально-методичного центру.
Варто зазначити, що постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 „Про Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, а саме пункт 20 наголошує: „Підготовка студентів вищих навчальних закладів до дій у надзвичайних ситуаціях здійснюється за програмами нормативних навчальних дисциплін „Безпека життєдіяльності” та „Цивільний захист”.
Також, відповідно до вимог листа МОН України від 13.04.2018 № 01/9-234 „Щодо навчання студентів з питань безпеки життєдіяльності” пропонується під час засідань вчених рад закладів вищої освіти розглянути питання щодо організації навчання студентів всіх спеціальностей за дисциплінами, які відповідно передбачають формування у студентів здатності до ініціативності, відповідальності та навичок до безпечної діяльності відповідно до майбутнього профілю роботи, галузевих норм і правил, а також необхідного рівня індивідуального та колективного рівня безпеки у надзвичайних ситуаціях.
Засвоївши дані дисципліни, майбутні фахівці повинні володіти сукупністю загальнокультурних та професійних компетенцій з питань безпеки життєдіяльності у відповідних напрямах підготовки для вирішення професійних завдань, пов’язаних із гарантуванням збереження життя та здоров’я персоналу суб’єкта господарювання в умовах небезпечних і надзвичайних ситуацій.
Ось чому, надання методичної допомоги закладам вищої освіти з питань викладання дисципліни „Безпека життєдіяльності” посідає пріоритетне місце у роботі Рівненської обласної науково-методичної комісії.
В ході роботи комісії звернуто увагу на включення дисципліни „Безпека життєдіяльності” в навчальні плани усіх 6 спеціальностей коледжу, відповідність комплексу методичного забезпечення вимогам програми, облаштування спеціалізованої аудиторії з безпеки життєдіяльності наочністю та технічними засобами навчання. Було відвідано бібліотеку та читальну залу вишу.
Традиційно надані рекомендації щодо діяльності системи цивільного захисту вищого закладу освіти в цілому: розробки плануючої документації, проведення об’єктового тренування з питань ЦЗ, навчання з питань пожежної безпеки та цивільного захисту на базі НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.
За результатами перевірки підготовлено довідку, яку буде надіслано до управління з питань НС та ЦЗН Рівненської облдержадміністрації та управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.
Наталія Яковець, завідувач обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області