Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Загалом, з початку року, станом на 23 квітня, піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили 12 тис. 107 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 103 авіаційні бомби. Найчастіше застарілі боєприпаси знаходять громадяни, про що повідомляють рятувальників.
Так, 22 квітня співробітники групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Волинській області знищили 3 боєприпаси, один з яких був знайдений громадянином під час земляних робіт. Напередодні, 21 квітня, під час очищення ставка мешканець села Охнівка виявив металевий предмет, схожий на боєприпас. Про небезпечну заіржавілу знахідку, схожу на гранату, він повідомив на номер «101». Сапери, які прибули на виклик, обстежили прилеглу територію і знайшли ще два вибухонебезпечні предмети, а саме артилерійські снаряди калібру 76 мм.
У свою чергу, піротехніки Закарпаття знищили снаряд калібром 152 мм часів Другої світової війни. Металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний, 21 квітня був виявлений під час чистки каналу спецтехнікою на вулиці Канальна міста Ужгород.
На Миколаївщині цього тижня піротехніки Головного управління ДСНС в області знищили артснаряд калібром 76 мм. Небезпечну знахідку було виявлено під час виконання земляних робіт на вул. Чкалова м. Миколаєва.
Водночас, під час планової перевірки території урочища «Лиса гора», що в Голосіївському районі м. Києва, піротехніками Мобільного рятувального центру ДСНС України 22 квітня було виявлено ручну гранату РГД-33.
Крім того, тривають також і роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.
На Луганщині впродовж 22 квітня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 1,9 га території області, де виявлено 1вибухонебезпечний предмет.
У цей же день на Донеччині піротехнічні підрозділи перевірили 9,72 га території, де виявили 8 одиниць ВНП.
Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!
Категорично забороняється:
- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
- розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.
Джерело: офіційний сайт ДСНС України