26 квітня завітайте на нову медіа-виставку ARTEFACT: Chernobyl 33 до національного музею «ЧОРНОБИЛЬ» в Києві, провулок Хорива 1. Медіа-виставка працюватиме тільки один день і всі бажаючі зможуть відвідати її безкоштовно.
О 15:00 про те, що ж насправді сталося в Чорнобилі в 1986 році, розповість учасник ліквідації Чорнобильської катастрофи.
24 квітня відбулася презентація медіа-арт виставки ARTEFACT: Chernobyl 33 в національному музеї «Чорнобиль», присвяченій 33-й річниці Чорнобильської Катастрофи. Інтерактивні інсталяції, лазерні проекції, 3D-мапінг – ось тільки частина технологій, завдяки яким «оживуть» експонати музею.
Проект ARTEFACT, який голосно заявив про себе на весь світ в минулому році з презентацією діджитал скульптури в Прип’яті, до 33 річниці аварії на ЧАЕС представляє унікальну імерсивну виставку-екскурсію, з використанням нових технологій, інсталяцій, медіа-арту і моушн-дизайну, яка перенесе відвідувачів в минуле і поверне Зоні Відчуження життя спогадами.
З колаборації найважливішої профільної культурно-історичної інституції – Музею «Чорнобиль» та інноваційного міжнародного арт-проекту ARTEFACT починається переосмислення катастрофи Чорнобиля як соціально-культурної трагедії української нації.
Автори проекту вважають трагедію Чорнобиля інформаційної катастрофою, не менше ніж техногенною, і вважають таке переосмислення важливим для розуміння суті трагедії суспільством сьогодні, щоб уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головна місія проекту ARTEFACT – привернути увагу до питань маніпуляції і усвідомленого споживання інформації в сучасному світі.
«Ми живемо поруч з найбільшою техногенною катастрофою в світі, але що ми дійсно знаємо про неї? Скільки насправді жертв Чорнобиля? Чому сталася аварія? Що до сьогодні залишається засекреченим в матеріалах КДБ і чому? Які допустимі норми радіації і як убезпечити себе в разі радіаційних викидів?
На жаль, через 33 роки більшість з нас не зможуть дати відповідь на ці прості запитання. Сьогодні «фейків» про Чорнобиль більше, ніж правдивої інформації, а це говорить про серйозні наслідки інформаційної катастрофи Чорнобиля, з якої ми живемо сьогодні і яка цілком може повторитися завтра», – Валерій Коршунов, автор проекту Артефакт.
Читайте матеріал “Арт-проект проти фейків” у №12 журналу “Надзвичайна ситуація+” за 2018 рік.