Експерти ДАЗВ, підприємств його системи та інших профільних органів та установ України стали слухачами курсу МАГАТЕ щодо створення інженерних бар’єрів під час побудови геологічного сховища для радіоактивних відходів (РАВ). Експерти МАГАТЕ представили національний досвід Великобританії, Франції, Швеції у цій сфері, а також виклали теоретичну базу щодо створення геологічного сховища та оцінки його безпеки.«Необхідність створення геологічного сховища визначена українським законодавством. Для нас важливо, щоб усі об’єкти системи поводження з радіоактивними відходами проектувались та споруджувались у відповідності до світових норм безпеки, тому Агентство всебічно залучає міжнародних експертів до роботи над такими проектами, у тому числі – задля підвищення кваліфікації наших фахівців», – повідомляє заступник Голови ДАЗВ Володимир Фещенко.
За словами координатора напряму міжнародної співпраці щодо створення геологічного сховища, начальника міжнародного відділу КМП ДП «ЦОТІЗ» Анастасії Нечитайло, створення геологічного сховища – це складний та довготривалий процес. Він вимагає відповідального підходу до створення на базі національного оператора команди, яка буде працювати над питаннями створення геологічного сховища, а також постійної комунікації з іншими зацікавленими сторонами та громадськістю.
Під час курсу фахівці також розглядали принципи проектування геологічних сховищ, питання вибору контейнерів, підходи до розміщення РАВ у шахтах сховища та шляхи роботи зі складними відходами, зокрема, з графітом.
Довідково. Слухачами курсу стали представники Мінприроди, Міненерговігулля, ДСП «ЦППРВ», ДК «УкрДО «Радон», ДСП «Екоцентр», ДСП «ЧАЕС», ДП НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання, Державної служби геології та надр України та Національної академії наук.
Джерело: офіційний сайт Мінприроди України