12 травня 2019 року з гаслами «Здорова родина – щаслива Україна», «2019 рік – рік святості подружжя та сім’ї» рівняни цілими родинами вийшли на вулиці свого міста та, як на День Незалежності, урочисто й святково пройшлися центральною вулицею.
Завдяки організаторам заходу – Рівненській міській раді та Рівненській обласній Раді Християнських церков – у цей день відбулося чимало цікавих акцій, діяло багато концертних та мистецьких майданчиків, фотозон, виставок. На честь великого родинного свята відбувся велелюдний велопробіг.
Уже традиційно до таких масштабних акцій долучаються фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області, котрі розгортають мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Під час підготовки до розгортання Сергій Вовчук, начальник Центру, полковник служби ЦЗ зазначив: «Пункт створено з метою ведення інформаційно-просвітницької діяльності й пропаганди знань серед населення щодо правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Саме така форма роботи серед мешканців населеного пункту сприяє підвищенню рівня знань з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності».
Робота консультантів мобільного консультаційного пункту була організована таким чином, щоб кожний відвідувач міг отримати вичерпну інформацію та роз’яснення щодо питань гарантованого забезпечення захисту та порядку дій в умовах надзвичайних ситуацій. Зокрема, доросле населення цікавилося сезонними небезпеками: правилами пожежної безпеки у житлових приміщеннях, причинами виникнення пожеж у екосистемах, правилами поведінки на воді, алгоритмом дій у випадку теплового удару. Серед відвідувачів було багато дітей, з якими методисти обласного методичного кабінету провели вікторину на протипожежну тематику з елементами розгадування ребусів. Під час бесід з юним поколінням педагогічні працівники звертали увагу на дії у випадку виявлення небезпечних знахідок та правила спілкування в мережі Інтернет.
Особливо діти цікавилися засобами індивідуального захисту органів дихання. Після короткого ознайомлення з різними типами протигазів усі змогли детальніше роздивитися представлені засоби захисту та навіть потренуватися їх надягати.
Для найменших відвідувачів заходу фахівці Навчально-методичного центру підготували «Абетку безпеки» з важливими екстреними номерами телефонів. Крім того, всі охочі змогли отримати інформаційні листівки застережливого характеру.
Необхідно пам’ятати, що у всіх екстрених ситуаціях вирішальну роль відіграють обізнаність, моральне загартування та стресостійкість, що визначає готовність до свідомих та впевнених дій за будь-яких надзвичайних ситуацій.
Алла ТИЩЕНКО, методист обласного методичного кабінету
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області